Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KPSS maratonu başladı

Giriş Tarihi: 5.7.2014 11:26

Öğretmenlik ve kamu kadroları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başladı. KPSS'de bugün ve yarın 4 oturum gerçekleştirilecek.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından tüm yurt genelinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 5-6 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen lisans düzeyi oturumu başladı. Sınava giren binlerce aday, sabah saatlerinde sınav merkezlerine akın etti. Lisans mezunları ile lisans programından mezun olabilecek durumda olanların başvurduğu sınavda adaylar güvenlik noktalarında tek tek arandı.

Sınavın zorlu bir süreç olduğunu belirten Belgin Ercan, "Çalışınca başarmaya çalışmak zorundayız. Hepimiz için kader anı. Bir şekilde hayata atılmak ve hayatta belli bir yere gelmek için bu sınavları aşmak zorundayız. Bu sisteme uymak zorundayız. Oruç tutmadım. Oruç mutlaka etkilerdi. Sinir sistemini ne olursa olsun bozuyor, enerji ve kan şekerini değiştiriyor bunun için yeme ihtiyacı duyuyorum" diye konuştu.

Kızına destek olmak için sınav merkezine gelen bir anne ise, "Kızım sınava girdi. Çalıştı son zamanlarda daha da arttırdı çalışmasını. Onlar kadar heyecanlıyız" dedi.

Adaylar; 20 Temmuz'da KPSS kapsamında Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (AÖBT) sınavına, 18 Ekim'de ise Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Lisans Düzeyi (DHBT-Lisans) sınavına girecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS maratonu başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN