Acıbadem, sağlık eğitiminde çıtayı yükseltti

Giriş Tarihi: 8.7.2014

Acıbadem Üniversitesi, 175 milyon dolar yatırımla kurduğu Kerem Aydınlar Kampüsü'nde Türkiye'nin en nitelikli doktor ve sağlık personelini yetiştirmeyi hedefliyor

Saglık egitimi alanında bugüne kadar ki en büyük yatırımla kurulan Acıbadem Üniversitesi, 100 bin metrekare kapalı alana sahip Kerem Aydınlar Kampüsü, fark yaratan çevreci mimarisi, 324 ögretim üyesi, dinamik ve çagdas egitim programları, Klinik Simülasyon ve Ileri Düzey Endoskopik Robotik Cerrahi Egitim Merkezi ve donanımlı arastırma laboratuvarları ile saglık egitiminde çıtayı yükseltiyor. 175 milyon doları asan bir yatırımla kurulan Acıbadem Üniversitesi Türkiye'nin en nitelikli doktor ve saglık personelini yetistirmeyi hedefliyor.

Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Baskanı Mehmet Ali Aydınlar, Üniversite'nin Acıbadem Saglık Grubu'nun bilgi birikimini ve tecrübesini genç nesillere aktararak her anlamda donanımlı hekim ve saglık çalısanları yetistirmek amacıyla 2007 yılında kuruldugunu belirterek söyle konustu. "Ülkemizde saglık hizmetleri geçtigimiz 20 yıl içerisinde yapılan yatırımlar ve hekimlerimizin müthis performansıyla önemli bir atak yaptı. Türkiye bölgemizdeki ülkeler açısından saglık hizmetleri için bir çekim merkezi ve adeta saglık üssü haline geldi. Ülkemizde tıbbi sonuçların daha da ileriye gitmesi için çok iyi yetismis, üst düzeyde donanımlı, yeniliklere açık, ileri teknolojileri uygulayabilen hekimlere ve saglık çalısanlarına ihtiyaç duyuyoruz. Bu ihtiyacı en üst seviyede karsılamak amacıyla Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü'nü son derece büyük bir emek ve titizlikle kurduk. Hedefimiz dünyadaki akademik çalısmaları takip eden, bilgi üreten, teknolojiyi kullanabilen, yaptıgı çalısmalarla ülkemizi uluslararası platformlarda temsil edecek hekimler yetistirmek. Türkiye'nin en iyi, en iddialı doktorlarını ve saglık personelini bu çatı altında yetistirecegiz"

Aydınlar, Üniversite'nin sagladıgı burs ve istihdam imkanlarını da su sözlerle anlattı: "Bugün itibariyle ögrencilerimizin yüzde 28'i yüzde 100 burslu okumakta olup, Kerem Aydınlar Vakfı'dan burs alan ögrencilerin tamamı dikkate alındıgında ise yüzde 100 burs esdegeri olarak oran yüzde 38'e çıkmaktadır. Saglık Bilimleri Fakültesi mezunlarının yüzde 62'si Acıbadem Saglık Grubu bünyesinde tam zamanlı olarak çalısmaktadır"

SİMÜLASYOSYONLU EĞİTİM
Ulusal ve uluslararası alanda tanınan çok güçlü bir akademik kadroya sahip olduklarını belirten Acıbadem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sahin ise hedeflerinin ögrenci odaklı, arastırmayı tesvik eden, dinamik ve çagdas egitim programları ile saglıgın her alanında bilgili, arastırmacı, sorgulayan profesyonelleri yetistirmek oldugunu belirtti. Prof. Dr. Sahin "4 Fakülte, 2 Meslek Yüksekokulu ve Saglık Bilimleri Enstitüsü ile yaklasık bin 400 ögrencimize egitim veriyoruz. Egitimlerimizi dünya standartlarında gerçeklestirmek için gerekli alt yapı çalısmalarına önem veriyoruz. Tüm egitim programlarında kullandıgımız gerçek hastayla karsılasmadan önce farklı senaryolar üzerinden uygulanan simülasyon egitimleri, saglık alanında yetistirilen ögrencilerin klinik stajlara çok farklı bir bilinç ve yetkinlik düzeyi ile ulasmalarını saglamaktadır. Klinik Simülasyon ve Ileri Düzey Endoskopik Robotik Cerrahi Egitim Merkezi CASE dünyadaki sayılı simülasyon merkezlerinden biri olup, bir çatı altında topladıgı özellikleri ve konseptiyle dünyada benzeri bulunmamaktadır. Hedefimiz ögrencilerimizin alanlarının en iyisi olarak yetismelerini saglamaktır. Bunun için çaba gösteriyoruz. Daha iyiye ulasma çabamız ise her zaman sürecek" dedi.

KAMPÜS OLANAKLARI

Kampüste 3 bin 500 metrekare kapalı alana sahip arastırma laboratuvarları ve Deney Hayvanları Arastırma ve Uygulama Merkezi'ne ek olarak, 2 bin 500 metrekare alana yayılan ögrenci laboratuvarları da bulunuyor. CASE semsiyesi altında birlesen Klinik Simülasyon Merkezi ve Ileri düzey Endoskopik / Robotik Cerrahi Egitim Merkezi toplam 5 bin metrekarelik alanda yer alarak saglık egitiminde fark yaratıyor. Kampüste ayrıca fitness, basketbol, voleybol salonu ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzu bulunduran 3 bin metrekareye kurulu spor merkezi de bulunuyor. Üniversite'nin 750 kisilik konferans merkezi ve zengin bir kütüphanesi bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acıbadem, sağlık eğitiminde çıtayı yükseltti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN