Aydınlılar mezun olmadan iş hayatına atılıyor

Aydın Üniversitesi öğrencileri "Yerinde Uygulama Sistemi"yle, eğitimleri boyunca sektörde çalışma fırsatı bularak mezun olmadan iş dünyasına katılıyor

Giriş Tarihi: 8.7.2014

İSTANBUL Aydın Üniversitesi, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek "Yerinde Uygulama Sistemi" ile stajdan farklı olarak öğrencilerine henüz mezun olmadan iş dünyasıyla tanışma fırsatı veriyor. Aydın Üniversitesi, öğrencilerine, eğitimleri boyunca çeşitli sektörlerde çalışma ve fiilen yer alma imkânı tanıyor. Öğrenciler, üniversite eğitimleri süresince belirlenen kurum ve kuruluşlarda çalışıyor. Ayrıca "Mezun Yerleştirme" sistemi ile mezun olacak ya da daha önce mezun olmuş öğrenciler işe yerleştiriliyor.

Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Mezun Yerleştirme, Yerinde Uygulama ve Sürekli Eğitim Merkezi öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri, mezun olmadan iş tecrübesine sahip olabilmeleri ve mezuniyetlerinden sonra da işe yerleştirilmeleri konusunda destek veriyor. İstanbul Sanayi ve İstanbul Ticaret Odaları ile geliştirilen işbirlikleri ile öğrencilere staj ve yerinde uygulama olanağı sağlanıyor. Çözüm ortakları arasında sektörünün önde gelen pek çok kurumsal firması bulunuyor. Renault- Mais, Amerikan Hastanesi, Schenker Arkas, Acıbadem Hastaneleri, Ankara Sigorta, Mercedes, Bisse, Aras Kargo, Collezione, Carrefour, Simit Sarayları bu firmalar arasında bulunuyor.

TEKNOLOJİDE İDDİALI
Birçok alanda Türkiye'nin en iyi mühendislik eğitimini veren İstanbul Aydın Üniversitesi, başarılı akademik kadrosu ve teknolojik alt yapısıyla; hızla gelişen ve her gün daha karmaşık hale gelen yüksek teknolojinin daha kısa sürede bireylere aktarılmasını amaçlıyor. Bu düşünceden yola çıkılarak kurulan İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Merkezi, mühendislik eğitim ve öğretimi için bütüncül bir yaklaşımı ele alan örnek ve entegre bir araştırma kompleksi olarak faaliyet gösteriyor. ÖSYM verilerine göre 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olarak kayıtlara geçen Aydın Üniversitesi'nin 28 bin öğrencisi var.

DÜNYAYLA ENTEGRE EĞİTİM
İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri, Avrupa, Amerika ve Asya ülkelerinin önde gelen üniversiteleriyle gerçekleştirilen işbirliği anlaşmalarıyla Sorbonne Üniversitesi, California Berkeley Üniversitesi, Maryland Üniversitesi, University College (UMUC), Howard College, San Francisco Üniversitesi, Southern California Üniversitesi, of California Davis Üniversitesi, Mercy College, The United Nations Üniversitesi, Pennsylvania Üniversitesi, Pacific McGeorge School of Law Üniversitesi, Georgetown Üniversitesi ve Hopkins Üniversitesi ile çift anadal, 1+1, 2+2 gibi lisans ve ön lisans tamamlama ile çift diploma programlarından faydalanabiliyor.

Erasmus-Sokrates programlarıyla öğrenci değişimi yapılıyor. Diplomaların uluslararası değer kazanması ve Avrupa'nın her yerinde tanınması konusunda önemli bir araç olarak görülen AKTS Etiketi (ECTS Label) ve Diploma Eki Etiketi (DS Label), eğitim ve öğretim kalitesi bakımından İstanbul Aydın Üniversitesi'nin, Avrupa'nın en iyi üniversiteleri arasında yer almasını da sağladı. Aydınlılar okurken hem iş deneyimi kazanıyor hem de geniş uluslararası iş birliği ağı sayesinde küresel tecrübeler edeniyor.

2020 HEDEFİ: DÜNYANIN İLK 500'Ü
2007 yılında kuruluşunu tamamlayan İstanbul Aydın Üniversitesi, 10 fakülte, 3 meslek yüksekokul, 1 yüksekokul, 3 enstitü ve 16 araştırma merkezi ile yükseköğrenimde yerini aldı. En çok tercih edilen vakıf üniversitelerinden biri olan İstanbul Aydın Üniversitesi 2015 yılına kadar Türkiye'nin ilk 5'ine, 2020 yılında da dünyanın ilk 500 üniversitesi arasında yer almayı hedefliyor. İstanbul Aydın Üniversitesi; zengin eğitim programları, teknoloji ve medical science merkezleri, konusunda uzman akademik kadro, sosyal, kültürel ve çeşitli ihtiyaçlara cevap veren birimleriyle, ulaşım imkânlarının rahatlığı, yaşam ve barınma ihtiyaçlarını karşılayan bir şehir üniversitesi olarak tanınıyor. Kampüs içerisinde yaratılan sosyal çevre, yurtdışı eğitim olanakları, farklı branşlarda sertifikasyon programları, 63 aktif öğrenci kulübü İstanbul Aydın Üniversitesi'ni farklı kılan özellikler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydınlılar mezun olmadan iş hayatına atılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN