Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esenyurt'ta tersine beyin göçü

Giriş Tarihi: 8.7.2014

Dünyanın en prestijli yükseköğretim kurumlarında görev yapan birçok Türk bilim insanını yeni akademik yılda İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde deneyimlerini aktaracak

İstanbul Esenyurt Üniversitesi dünyanın en önemli ve prestijli yüksekögretim kurumlarında görev yapan birçok Türk bilim insanını bünyesine kattı. Amerika'daki çesitli üniversitelerde doktoralarını tamamlamıs olan birçok akademisyen yeni akademik yılda Istanbul Esenyurt Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik- Elektronik Bölümü akademik kadrosuna katılacak ve uluslararası deneyimlerini ögrencilere aktaracak. Kurucu Rektör Prof. Dr. Cuma Bayat "Amacımız küresel is gücü piyasalarının ihtiyaç duydugu alanlarda teknik ve kuramsal açıdan donanımlı, gelecege umutla bakan bireyleri egitmek" dedi. Rektör Bayat, geçen yıl kurulan Istanbul Esenyurt Üniversite'yle ilgili su bilgileri verdi:

TALEPLERE GÖRE KURULDU
Bölümlerimizi olustururken is dünyasının beklentileri dikkate aldık. Ayrıca "Bölümler, taliplerinin seçimlerine uygun olmalıdır" düsüncesinden hareketle üniversite ve lise ögrencilerini kapsayan arastırmalar yaptık. Bütün bu arastırmalar sonucunda, yaklasık 4 ay gibi kısa bir zaman diliminde altyapısı, ögretim görevlisi, idari personeliyle, 4 Fakülte, 2 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu ve 3 Enstitüde; 52 bölüm ve programı belirleyip, bu bölüm ve programların 14'üne 2013 Ekyerlestirme döneminde ögrenci alarak egitime basladık.

SAĞLIK ALANINDA ATILIM
2013-2014 akademik yılında sağlık alanlarındaki bölüm ve programlarında rekor doluluk oranlarına ulaşan İstanbul Esenyurt Üniversitesi, son teknoloji ile donatılmış yeni nesil laboratuvarları, alanlarında uzman deneyimli ve güçlü akademisyenleri ile öğrencilerine uygulamalı sağlık eğitimi halka ise sağlık hizmeti vermektedir. Belirli periyodlarda halka yönelik olarak yaptığı sağlık taramaları ve seminerler ile halkı bilinçlendirmektedir.

YENİ BÖLÜMLER
2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında; Fakülte ve Yüksekokullar bünyesinde, İşletme, İşletme (İng.), Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi (İng.), Elektrik- Elektronik Mühendisliği ( İng.)Uluslararası Ticaret, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, İç Mimarlık ve Spor Yöneticiliği Bölümleri ile ayrıca Meslek Yüksekokulları bünyesinde Çocuk Gelişimi, Bilgisayar Programcılığı, İşletme Yönetimi, Lojistik, Dış Ticaret, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo ve Televizyon Programcılığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Programları açılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenyurt'ta tersine beyin göçü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN