FSM'nin tüm öğrencileri burslu

2010 yılında kurulan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'nde (FSM) tüm ögrencilere çesitli oranlarda burs imkanı tanınıyor. FSM, "Ögrenim" ve "Basarı" olmak üzere 2 kategoride toplam 7 farklı burs veriyor. Iste FSM'nin burs imkanları:

Giriş Tarihi: 8.7.2014
2010 yılında kurulan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'nde (FSM) tüm ögrencilere çesitli oranlarda burs imkanı tanınıyor. FSM, "Ögrenim" ve "Basarı" olmak üzere 2 kategoride toplam 7 farklı burs veriyor. Iste FSM'nin burs imkanları:

ÖĞRENİM BURSLARI:
* ÖSYM puanına göre kendi alanında (Dil Puanı Hariç), Türkiye genelinde ilk 1000 içinde yer alanlara yüzde 100
* Orta ögretimde okul birincisi olup kendi alanında (Dil Puanı Hariç) en yüksek ÖSYM puanlı 2 ögrencilere yüzde 100
* Sehit çocuklarına yüzde 100
* Gazi çocuklarına yüzde 50

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE SAĞLANAN BURSLAR:
* ÖSYS yerlestirme puanına göre ilk 100 içerisinde olanlara her yıl 8 ay boyunca aylık 1.500 TL
* ÖSYS yerlestirme puanına göre ilk 101-1000 içerisinde olanlara her yıl 8 ay boyunca aylık 1000 TL
* FSM'nin "Bilim Tarihi" bölümünü kazanan ve gerekli sartları tasıyan ögrencilere Prof. Dr. Fuat Sezgin Islam Bilim Tarihi Arastırmaları vakfı tarafından ögrenimleri boyunca her yıl 8 ay süreyle 1.000 TL üniversite bursu

TARİHİ MEKANLARDA EĞİTİM
FSM, Küçükçamlıca, Topkapı, Haliç, Fatih ve Kandilli olmak üzere 5 yerleskeden olusuyor. Tarihi mekânlardan olusan yerleskelerinin sehir merkezinde bulunması sebebiyle ulasım oldukça kolay saglanıyor. Üniversite, ileriki yıllarda da yeni tarihi degere sahip ve su anda restorasyonu devam eden Valide-i Atik Külliyesini (Eski Toptası Cezaevi) egitim ögretim alanının içerisine katacak.

7 ÜLKEYLE ANLAŞMA
Edebiyat, Islami Ilimler, Mühendislik Mimarlık , Güzel Sanatlar, Hukuk olmak üzere 5 fakültesi olan FSM'de bin 935 ögrenci lisans yapıyor. Üniversite'nin 307 lisansüstü, 60 da doktora ögrencisi bulunuyor. Ayrıca Meslek Yüksekokullarında 306 önlisans yapıyor. FSM'nin Erasmus, Farabi Degisim Programları çerçevesinde 7 ülkede toplam 9 üniversite ile anlasması bulunuyor. Çift Anadal/Yandal bütün lisans programlarını kapsıyor. FSM Vakıf Üniversitesi'nde Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Hukuk Fakültelerinde 1 yıl zorunlu Ingilizce hazırlık, Islami Ilimler Fakültesinde ise 1 yıl zorunlu Arapça hazırlık egitimi veriliyor. Üniversite'nin akademik kadrosu 26 profesör, 5 doçent, 45 doçent yardımcısı, 9 doktor, 26 ögretim görevlisi ve 36 okutman ile 95 ögretim elemanından olusuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FSM'nin tüm öğrencileri burslu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN