Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haliç Kağıthane'deki yerleşkesini açtı

Haliç Üniversitesi, teknolojiyi sonuna kadar kullanan akıllı binası ve kolay ulaşımıyla Kağıthane'deki yeni yerleşkesinde, yeni öğrencilerini bekliyor

Giriş Tarihi: 8.7.2014
Haliç Üniversitesi yeni ögrencileri ve yeni yerleskeleriyle hızla büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda, 2013-2014 Egitim-Ögretim yılında teknik donanımı yüksek, akıllı binası ile teknolojiyi sonuna kadar kullanan ve ögrencilere kolay ulasım saglayacak olan Kagıthane yerleskesini hızla hayata geçirildi.

DEĞİŞİMİN ÖNCÜSÜ OLUN
Haliç Üniversitesi, profesyonel deneyime sahip seçkin akademik kadrosu ile gelecegin en iyi mesleklerini aday ögrencilere sunmak için 01-18 Temmuz 2014 tarihleri arasında haftanın 7 günü saat 10:00-19:00 saatleri arasında yeni yerleskesi Kagıthane'de hizmet verecek. Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyet Baskanı Av. Mansur Topçuoglu, "Degisimin gücünü ve hızını her alanda hissediyoruz. Haliç ailesi, ülkemizin 2023 hedefine kilitlenen yeni Türkiye'ye katkı saglamak için, çogulcu, özgürlükçü, katılımcı ve demokratik yapısıyla hazırdır. Siz degerli gençleri yeni Türkiye'de, degisimin öncüleri olmaya davet ediyorum" dedi.

5 YILDA HEM LİSANS HEM YÜKSEK LİSANS
Haliç Üniversitesi yenilenmis ve güçlendirilmis kadrosu ile lisans ve lisansüstü programlarıyla "çagı yakalamayı degil"; "çaga öncülük etmeyi" hedefliyor. Bu kapsamda 4'üncü sınıf ögrencilerine egitimleri devam ederken, alanlarında "özel ögrenci" statüsü ile yüksek lisans yapmalarına da imkan tanınıyor. Böylelikle ögrenciler 5 yılda hem lisans hem de yüksek lisans diplomasına sahip olma hakkı elde ediyorlar.

Kampüs ve sosyal yaşam olanakları

LEVENT YERLEŞKESİ'NDE SPORLA İÇİÇE
Haliç Üniversitesi spor yapmanın ve spor etkinliklerinin gençlerin sosyal hayatlarında ve gelişimin de çok önemli bir etken olduğunu bilerek Türkiye Spor Yazarları Derneği ile bir iş birliği yaptı. Bu kapsamda Levent yerleşkesinde olimpik yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, futbol, tenis, hentbol, basketbol sahaları tartan pist, fitness, sauna içeren, öğrencilerin her türlü sporu yapabileceği tesisler kuruldu.

32 BİN 245 KİTAP
Haliç Üniversitesi tamamen yenilenen 700 metrekare olan 24 saat hizmet veren kütüphanesinde, 34 bin 245 basılı kitap, 85 bin 123 adet e-kitap, 2 bin 431 adet ciltli süreli yayın, 975 tez, 20 adet veri tabanı üyeliği ile Haliç Üniversitesi mensubu 8 bin 23 kullanıcısına hizmet veriyor.

ULUSLARARASI OFİS
Haliç Üniversitesi AB ve Uluslararası İlişkiler Birimi, 15 ülkede 100'ün üzerinde üniversite ve bir çok kurum ile öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, ortak araştırma programları, ortak sempozyum, konferans, sertifika programları, ve daha birçok konuda işbirliği için üzere çalışmalar yapıyor.

BESLENME
Haliç Üniversitesi, her yerleşkede yer alan restoranları ile öğrencilerine günlük sıcak yemek sunuyor. Mönüler, gençlerin her gün almaları gereken besin değerleri göz önünde bulundurularak hazırlanıyor. Ayrıca, öğrenciler "fast-food" hizmeti veren kafeteryalardan da yararlanabiliyor.

BURSLAR
Haliç Üniversitesi'ndeki öğrencilerin yüzde 64'ü burslu olarak eğitim görüyor. Üniversite,"Üniversiteye Giriş Başarı Bursları", "ÖSYM Başarı Bursları", "Mütevelli Heyeti Bursları", "Başarı Bursları", "Teşvik Bursları", "Spor, Sanat ve Kültür Bursları", "Destek Bursları" olmak üzere 7 çeşit burs veriyor.

KAMPÜS OLANAKLARI
Haliç Üniversitesi, öğrencilerin ders dışı sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yapabilmelerini, yeni ilgi alanları kazanmalarını, birlikte çalışma, dinlenme ve eğlenme alışkanlıkları edinerek yetenekli ve kişilikli bireyler olmalarını sağlamak amacıyla, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nı kurdu. Bu başkanlığa bağlı kulüplerde öğrenciler çeşitli etkinlikler düzenliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haliç Kağıthane'deki yerleşkesini açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN