Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hobinizi işe dönüştürün

Dr. Yazıcı, gençlerin meslek sahibi olmaları için özellikle uygulamalı eğitim veren meslek yüksekokullarına gitmelerini tavsiye ediyor

Giriş Tarihi: 8.7.2014
Plato Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Tolga Yazıcı, yüzlerce 2 yıllık ön lisans programlarının boş kalmasının nedenini toplumda öğrencilerin meslek yüksekokullarına gitmeleri durumunda iş bulamayacakları şeklinde bir düşüncenin yaygın olmasına bağladı. Yazıcı, ailelere, çocuklarının meslek ve beceri sahibi olmaları için özellikle uygulamalı eğitim veren meslek yüksekokullarına göndermelerini tavsiye etti. Yazıcı, hobilerin işe dönüşmesi gerektiğini söyledi.

DOĞRU MELEĞİ SEÇENE BURS
Öğrencileri çok farklı şekilde burs alternatifleri ile desteklediklerini ancak her öğrenciye koşulsuz burs vermediklerinin altını çizen Yazıcı, hedefi olan, çalışkan ve meslek sahibi olmak isteyen becerili öğrencilerin Plato Meslek Yüksekokulu'nu tercih ettiğini belirtti. Doğru öğrenciyi seçmenin çok önemli olduğunu belirten Yazıcı, İstanbul Balat kampüsünde tercih danışmanlığı için gelen öğrencilere uygulayacakları meslek seçimi testi ve bire bir görüşmeler sonunda çıkan sonuca göre, kendisine uygun mesleği seçen öğrencilere burs desteği vereceklerini belirtti.

KENDİ ŞEHRİNDE OKUYANA BURS
Türkiye'de 13 ilde Olgunlaşma Enstitüleri bünyesinde eğitim veren Plato Meslek Yüksekokulu, bu sayede öğrencilerin kendi şehirlerinde okumalarına imkân veriyor. Yazıcı, kendi şehrinde okuyacak öğrencilere de Plato Vakfı'nda ek burs desteği verdiklerini belirtti.

Uluslararası 2'İnci Diploma
İngiltere merkezli BTEC akreditasyonuna sahip bir eğitim veren Plato Meslek Yüksekokulu'nun mezunları, DGS ile lisans tamamlama imkânları yanında, birçok ülkede geçerli uluslararası bir diplomaya daha sahip olacakları için, dünyanın heryerinde akreditasyonu kabul eden üniversitelerde 1 yıllık eğitimlerinin sonunda lisans diploması alabilecekler. Ayrıca, Plato Eğitim Grubu içerisinde yer alan Uluslararası Plato Üniversitesi'nin Bişkek (Kırgızistan), Alma Ati (Kazakistan) ve Çimkent'te (Kazakistan) yer alan kampüslerinde de çok uygun koşullarla lisans tamamlama imkanına sahip olacaklar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hobinizi işe dönüştürün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN