İstanbul Ticaret, küresel deneyim kazandıracak

İTO'nun bir sosyal sorumluluk projesi olan İstanbul Ticaret Üniversitesi, öğrencilerine küresel deneyimler kazandırmak için hem uluslararası hem de mesleki kuruluşlarla işbirliği yapıyor

Giriş Tarihi: 8.7.2014

İstanbul Ticaret Odası (ITO) Egitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından 2001 yılında kurulan Istanbul Ticaret Üniversitesi, ögrencilerine okurken is dünyasıyla bulusma fırsatı veriyor. Küresellesme hedefinde önemli adımlar atan Üniversite, "Global Experience Campus" çalısmasıyla dünyanın önde gelen üniversiteleriyle isbirligi yaptı. Rektör Prof. Dr. Nazım Ekren, üniversitenin olanaklarını söyle özetliyor:

İŞ DÜNYASIYLA İÇİÇE
ITO ile imzalanan protokol ögrencilere is dünyasıyla içiçe bir egitim sunuluyor: - ITO Meslek komiteleri toplantılarına ögretim üyeleri ile ögrencilerimiz katılıp, piyasanın trendlerini, dinamiklerini, ihtiyaçlarını tespit ediyor.
Meslek Komiteleri üyeleri, üniversitemizin son sınıfında Mesleki Seminerler' adı altında düzenledigimiz derslere katılarak bilgi birikimi ve tecrübesini paylasıyor.
Her 10 ögrencimiz ile meslek komitelerinde görev alan bir meslek komitesi üyesini Girisimci Koçlugu adı altında iliskilendirerek, nasıl girisimci olunacagını ögreniyorlar.
Son sınıf ögrencilerimizden basarılı olanları, bir ögretim üyemiz ve iki ögrencimizle birlikte ITO'nun yurt içi ve dısında düzenledigi ve katıldıgı bütün fuarlara gönderiyoruz. ITO fuarlarında ögrencilerimizi görevlendiriyoruz.
ITO ve KOSGEB'le birlikte olusturdugumuz Teknoloji Gelistirme Merkezi'nde (TEKMER), yaratıcı ya da üretici fikri olan herkesin projesinin hayat bulması için finansman saglıyoruz.
Teknoloji Transfer Ofisi'nde, yaratıcı, üretici ve katma deger saglayıcı fikri olanlara imkânlar saglıyoruz.
Adım adım hayata geçirilen Avrupa'nın en büyük teknoparkı olan Teknopark Istanbul'un da kurucu ortakları arasındayız.

KÜRESEL ÜNİVERSİTE
Küresellesme sürecinde üniversitemiz, kurguladıgı yeni adımları atmaya basladı. Global Experience Campus modeli ile ögrencilerimizin yurt dısında bilgi birikimi ve tecrübesini artıracak ikili anlasmalar gerçeklestiriyoruz. Bu kapsamda:

Rusya'da Russian State Üniversitesi ile Rusya Dıs Politikası üzerine ortaklasa yapacagımız lisansüstü egitim programında hem master programı hem de bilgi birikimini artırıcı bir süreci de gerçeklestirmis olacaklar.
Çin ekonomisi konusunda Southwest University of Finance and Economics ile.
Rusya Dıs Politikası konusunda Russian State University for Humanities ile.
Spor endüstrisi konusunda Manchester Business School ile.
Finans ekonomisi konusunda Newyork'ta Global Finans Network ile.
Moodys ile de onların Brezilya Sao Paulo Üniversitesi'nde yürüttügü master programının bir benzerini yürütecegiz. Bu yolla ögrenciler kredi derecelendirmeye dönük bir programda uluslararası nitelikte bir yüksek ögrenim görmüs olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Ticaret, küresel deneyim kazandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN