Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'in kalitesi tescillendi

Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni geçtiğimiz yıl hayata geçiren İzmir Üniversitesi hem Avrupa Kredi Transfer Sistemi hem de Diploma Etiketi almayı hak eden Türkiye'deki iki üniversiteden biri oldu

Giriş Tarihi: 8.7.2014

İzmir Üniversitesi'nin akademik egitim kalitesi Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi ve UNESCO tarafından ortaklasa hazırlanan iki belge ile tescillendi. Teknoloji Transfer Uygulama ve Arastırma Merkezi'ni geçtigimiz yıl hayata geçiren Izmir Üniversitesi hem Avrupa Kredi Transfer Sistemi hem de Diploma Etiketi almayı hak eden Türkiye'deki iki üniversiteden biri oldu. Bir dünya üniversitesi olma yolunda önemli bir asamaya imza attıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyes, "Küresellesen dünyada, üniversite mezunlarının en önemli sorunlarından biri diplomalarıyla kendi ülkelerinin dısında is bulmak. Diploma Etiketi, mezunlara uluslararası tanınırlık saglayan önemli bir anahtar. Çünkü bu belge ile ögrenciler diplomasını aldıkları üniversitenin düzeyi, egitim kalitesi, elde ettikleri bilgi ve becerileri kanıtlamıs oluyor. Her iki etiketi birden almaya hak kazanan Türkiye'deki iki üniversiteden biri olmamız da ayrı önem tasıyor" diye konustu.

7 fakülte, 3 yüksekokul, 3 enstitü ve 3 arastırma merkezinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora egitimlerini 4 binden fazla ögrencisi ile sürdüren Izmir Üniversitesi, bin 270 yeni ögrencisine genis burs olanakları ile verimli bir üniversite hayatının kapılarını açmaya hazırlanıyor. Türkiye'nin yanı sıra Amerika'dan Avrupa'ya, Orta Dogu'dan Uzak Dogu'ya pek çok yabancı ögrencisi bulunan Izmir Üniversitesi, Ar- Ge'ye zemin hazırlamak ve teknolojinin gelismesine katkıda bulunmak için Teknoloji Transfer Uygulama ve Arastırma Merkezi'ni de kısa zaman önce hayata geçirdi. "Çagımızda kuralları, bilgiyi en hızlı üreterek yenilikleri yapanlar koyuyor" diyen Rektör Prof. Dr. Erciyes, "Bilginin de beslenme kaynagının egitim oldugundan hareket edersek, Izmir Üniversitesi'nin en önemli misyonlarından biri, ülkemizi gelismis ülkeler sıralamasına yükseltecek projelerin referans noktası olmaktır. Bu nedenle Teknoloji Transfer Uygulama ve Arastırma Merkezimizde kısa zamanda önemli çalısmalara imza atılacagına inanıyoruz" dedi

ULUSLARARASI BAŞARILAR
Tıp Fakültesinden Güzel Sanatlar Fakültesine, Hukuk Fakültesinden Meslek Yüksekokuluna Izmir Üniversitesi ögrencilerinin ulusal ve uluslararası yarısmalardan kazandıkları sampiyonluk ve derecelerin her yıl arttıgına dikkat çeken Prof. Dr. Erciyes, "Ögrencilerimizin basarıları, akademisyenlerimizin bilim dünyasına yaptıgı katkılar ve üniversitemiz tarafından sürdürülen projelerin TÜBITAK ve Avrupa Birligi tarafından desteklenmesi, 4 binden fazla ögrencisi ve 500'den fazla mezunu olmasına ragmen hala genç bir üniversite olan Izmir Üniversitesi'nin akademik alanda ne kadar basarılı çalısmalara imza attıgının en önemli göstergesidir" diye konustu.

BURSLAR GARANTİ ALTINDA
İzmir Üniversitesi'nde yaklasık olarak her iki ögrenciden birinin burslu egitim aldıgını hatırlatan Rektör Erciyes, ögrencilerin akademik basarılarının da burslar ile mutlaka desteklendigin söyledi. ÖSYM tarafından kazanılan bursların derslerin tümüne devam edilmesi kaydıyla, not ortalaması veya sınıf-ders geçme gibi nedenlerle kesilmedigini hatırlatan Erciyes, "ÖSYM burslarının kesilmemesi taahhüdü Ingilizce hazırlık sınıfında 2 yıl, ilgili bölümde/programda Tıp Fakültesi hariç diger lisans programları için 4 yıl, Tıp Fakültesi için 6 yıl ve ön lisans programları için 2 yıllık normal ögrenim sürelerini kapsamaktadır" açıklamasında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'in kalitesi tescillendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN