Lefke Altınkep'i bırakmıyor

Her yıl düzenlenen Altınkep Yarışması'nın beşincisinde birinci olan Lefke Avrupa Üniversitesi, bu yıl altıncısı yapılan aynı yarışmada ikincilik derecesi alarak Gastronomi alanındaki başarısını kanıtladı

Giriş Tarihi: 8.7.2014
Kıbrıs Bilim Vakfı tarafından 1990 yılında kurulan Lefke İstanbul Üniversitesi'ni (LAÜ) öğrencileri başarılara doymuyor. Gastronomi öğrencileri 2 yıl üst üste Altınkep Yarışması'nda dereceler elde etti. Beşinci Altınkep Yarışması'nda birinci olan Lefke Avrupa Üniversitesi, bu yıl altıncısı yapılan aynı yarışmada ikincilik derecesi alarak Gastronomi alanındaki başarısını kanıtladı. Ayrıca, Kıbrıslı Türk Mimar Ahmet Behaeddin Vural anısına KKTC üniversitelerinin Mimarlık Fakülteleri'nde eğitim gören öğrencilerin arasında düzenlenen yarışmada, Mimarlık Fakültesi öğrencileri 15 ödülün 6'sını alarak, en çok ödül alan fakülte oldu. 9 fakülte, 6 yüksekokul ve 1 Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Araştırma Enstitüsü bünyesinde bulunan toplam 36 lisans, 15 yükseklisans, 5 doktora ve 11 önlisans programı bulunan LAÜ'de toplam 4 bin öğrenci öğretim görüyor. LAÜ'nün en iddialı olduğu bölümler arasında ise Hukuk, Mimarlık, Gastronomi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sağlık Yönetimi.

BURS OLANAKLARI

Ösym Bursu, Tercih Sırası Bursu, Akademik Performans Bursu, Teşvik Bursu, Spor, Kültür ve Sanat Bursu, TSK ve Emniyet Mensuplarına Yönelik Burs, Öğretmen Çocukları Bursu, Kardeş İndirimi, Memur Çocuğu Bursu, Şehit ve Malul Gazi Çocukları Bursu, DGS Bursu, Özel Paket Bursu, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Bursu, Özel Yetenek Bursu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lefke Altınkep'i bırakmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN