Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEF'te eğitim dört duvar arasından çıkıyor

Dünyada çok konuşulan ve büyük yankı uyandıran "Flipped Classroom" eğitim modelini Türkiye'de ve dünyada üniversite düzeyinde ilk kez uygulayacak olan MEF Üniversitesi, eğitimi dört duvar arasından çıkarıyor

Giriş Tarihi: 8.7.2014
1972 yılından bugüne ulusal ve uluslararası alanda Türk Egitim Sistemi'nin öncü kurumlarından biri olan MEF, egitim alanındaki misyonunu, farklılık yaratan bir üniversite ile yüksekögretimde de sürdürmeyi amaçlıyor. Ibrahim Arıkan Egitim ve Bilimsel Arastırmaları Destekleme Vakfı tarafından kurulan MEF Üniversitesi; yüksek ögretimde yenilikçi egitim-ögretim modeli, akademik yapılanması, ulasılabilir yönetim anlayısı ile 4 fakültenin 12 bölümüyle fark yaratmaya hazır. MEF, "Flipped Classroom" egitim modeli, uluslararası isbirlikleri, Ingilizce hazırlık programları ve burs seçenekleriyle yüksekögretimde çıgır açmayı hedefliyor.

Y VE Z KUŞAĞINA UYGUN EĞİTİM
Günümüzde internetle dogup büyüyen, teknoloji odaklı, algıları farklı, beklentileri ise çok yüksek Y ve Z kusagı, geleneksel yöntemlerle yeterince ders çalısmıyor. Onlar ezbercilikten uzak olmayı tercih ediyor. Sorgulayarak ögrenmeyi, deneyerek anlamayı istiyor. MEF Üniversitesi iste tam da bu noktada yeni neslin beklentileriyle örtüsen yeni bir egitim-ögretim modelini sunmaya hazırlanıyor. Dijital teknolojiye hakim yeni neslin, ögrenme sekline uygun bir egitim-ögretim yöntemi olan Flipped Classroom ögrenmeyi ögretiyor. Flipped Classroom'un yanında MEF Üniversitesi, 3 + 2, 3 yılda lisans, 2 yılda uluslararası yüksek lisans ve 3 + 1, 3 yılda lisans, istenirse 1 yılda tezsiz yüksek lisans seçenegi ile yüksekögretime yenilikler getiriyor.

BURSLAR
Bu yıl tüm öğrencilerini yüzde 100, yüzde 75, yüzde 50 ve yüzde 25 oranında burslu olarak alacak olan MEF Üniversitesi, LYS'de ilgili puan türünde yerleştirme puanına göre yapılan sıralamada Türkiye genelinde ilk 100-15 bin arasındaki öğrencilere çeşitli burs olanakları sunuyor.

YABANCI OKUTMANLARLA İNGİLİZCE
Tüm bu yeniliklerin dısında MEF Üniversitesi Ingilizce Hazırlık Programı'nda 20 yabancı uyruklu okutman ile ögrencilerine fark yaratacak bir Ingilizce ögrenme ortamı kurdu. Bir yıldır Ingilizcenin daha iyi ögretilmesi için çalısan ekip, özgün ve yenilikçi bir Ingilizce hazırlık programı olusturdu. MEF Üniversitesi Ingilizce Hazırlık Programı'nda ögrenciler, yüz yüze yapılan derslerin yanı sıra, dil egitimlerini gelistirmek için verilen online çalısmalarla Ingilizce seviyelerini daha da ileriye götürebilecekler. 20 kisilik yabancı uyruklu ekibin, ögrencilerini sınıf içi, sınıf dısı ve bire bir görüsmeler ile sürekli destekleyecekleri bir sistemle, daha parlak bir gelecek için en iyi Ingilizce ögretilecek. Ingilizce ögrencilerin gündelik yasamına da girecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEF'te eğitim dört duvar arasından çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN