Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mesajını yay bursu kap

Giriş Tarihi: 8.7.2014

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, sosyal paylaşım sitelerinde Üniversite hakkında en güzel mesajı yazan bir öğrenciye yüzde 50 burs verecek

Istanbul Kemerburgaz Üniversitesi'ni (IKBU) en iyi anlatan sosyal medya paylasımının sahibi, 2014-2015 Egitim-Ögretim dönemi için yüzde 50 burs kazanacak. Üniversite, Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya ortamlarında "#ikbuluolmakistiyorum", "#ikbusosyalmedyabursu" ve "#ikbudanmezunolunca" hashtagleri ile paylasım yapan bir ögrenci adayına burs verecek. 24 Nisan tarihinde baslayan ve üniversite tercihi dönemine kadar devam edecek olan yarısmanın sonunda adayların paylasımları ögretim üyelerinden olusan jüri tarafından degerlendirilecek.

Istanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtug, "Sosyal medya bursumuzun miktarı, üniversitemizdeki ilk yılın ögrenim ücretinin yüzde 50'si olacak. Ögrencinin, üniversitemizi ücretli ya da yüzde 50 burslu kazanması durumunda, o ücretin yarısını ilk yıl için almayacagız. Sayet bu ödül tam burslu bir ögrencimiz tarafından kazanılırsa kendisine 9 ay boyunca 500 TL burs verecegiz" dedi. Istanbul Kemerburgaz Üniversitesi olarak degisen ve gelisen iletisim ortamları ile birlikte sosyal medyaya çok önem verdiklerini belirten Üçtug, "Iletisim araçları bizim çocuklugumuzdan bu yana çok degisim gösterdi ve özellikle son yıllarda bu degisim hızı oldukça arttı. Bugün artık gençler arasında klasik iletisim yöntemleri revaçta degil ve sosyal medyayı çok fazla kullanıyorlar. Ben de kendi ögrencilerimle Facebook üzerinden konusuyorum ve haberlesiyorum. Gençleri anlayabilmek için onların bulundugu ortamlarda olmayız" diye konustu.

TERCİHLERDE UZMAN DESTEĞİ
IKBU'da 30 Haziran'da tercih-tanıtım günlerine basladı. Üniversite adayları, uzmanlar esliginde kendilerine en uygun tercihleri yapabilecekler, meslekleri ve bölümleri akademisyenlerden tanıma imkanı bulacaklar. Üniversite tercih döneminin sonuna kadar devam edecek tercih-tanıtım günleri üniversitenin Mahmutbey yerleskesinde yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mesajını yay bursu kap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN