Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nişantaşı, başarıyı ödüllendiriyor

Yeni eğitim-öğretim yılını Kağıthane'deki yeni Sadabad Kampüsü'nde karşılayacak olan Nişantaşı Üniversitesi, yüzde 75 Burs Desteği ile öğrencilerin çalışmasını ödüllendirirken velilerin de yükünü hafifletiyor

Giriş Tarihi: 8.7.2014

2014-2015 Akademik yılını Kagıthane'deki yeni Sadabad Kampüsü'nde karsılayacak olan Nisantası Üniversitesi, yüzde 75 burs destegi ile ögrencilerin basarılarını ödüllendirirken velilerin de yükünü hafifletiyor. Konuyla ilgili bilgi veren Nisantası Üniversitesi Mütevelli Heyet Baskanı Levent Uysal "Vakıf mantıgının temelinde hizmet etmek ve bu hizmeti herkese ulastırmak vardır. Kaliteli egitim vermek kadar bunun toplumda bir karsılıgı olması da çok önemlidir. Lisans bölümlerimiz yeni açıldıgı için henüz taban puan olusmamıstır. Bu da ögrencilerimiz için çok büyük bir avantaj, ilk tercihlerine Nisantası Üniversitesi yazdıkları takdirde yüzde 75 burslu okuma sanslarını arttırıyorlar" dedi. Uysal, diger burslar ve Üniversite hakkında su bilgileri verdi:

* BAŞARIYA ÖDÜL: Yüzde75 bursun yanı sıra Yasam Bursumuz da var. Egitimleri süresince okula katma deger saglayacak projeler gerçeklestirmek isteyecek ögrenciler ihtiyaç duydukları alanda destek alabiliyorlar. Örnegin uluslararası bir proje tasarlayan ögrencimizin yabancı dilini gelistirmesi gerekiyorsa Oxford University Press (OUP) ile kurdugumuz çözüm ortaklıgı sayesinde yabancı dil egitimi almasını saglıyoruz.

* İNSAN KAYNAKLARI ATÖLYESİ: Gençlerin, kariyerlerini olustururken eksik ve zayıf yanlarını en iyi kesfedecekleri yer üniversite yıllarıdır. Ögrencilerimizin hem kendilerini tanımalarını, hem de is dünyasında kendilerini dogru ifade edebilmelerini ve basarılı olabilmelerini saglamak için bir Insan Kaynakları Atölyesi kurduk. Bu atölye ögrencinin kisisel gelisimi kadar onlara henüz daha ögrenciyken is ve staj imkânı saglaması noktasında da çok önemli.

* İŞ DÜNYASIYLA IÇIÇE EGITIM: Nisantası Üniversitesi olarak is dünyasıyla gelistirdigimiz köklü isbirlikleri sayesinde ortak müfredat olusturuyoruz. Bu sekilde her sektöre, ihtiyacı dogrultusunda kaliteli insan kaynagı yetistirmis oluyoruz. Personelimizin önemli bölümü kendi ögrencilerimiz ve mezunlarımız. Çünkü biz verdigimiz egitime güvendigimiz gibi beraber büyümenin, gelismenin kıymetinin de farkındayız"

* 30 KISILIK SINIFLAR: Bire bir egitim vermeyi amaçlayan Nisantası Üniversitesi, 30 kisilik lisans sınıfları ile ögrencilerine yasayarak ögrenme imkânı sunuyor. Teknik alt yapısı ve uygulama laboratuvarlarıyla oldugu kadar akademik kadrosunun bire bir ögrenciyle temas edebilmesi ve bu sayede tanıyıp yönlendirebilmesi de ögrenci için büyük avantaj saglıyor.

* 1+4+1 SISTEMI ILE ÜCRETSIZ MASTER: Ögrencilerimiz 1+4+1 sistemi ile 1 yıl Ingilizce hazırlık ve 4 yıllık lisans egitimini basarı ile tamamladıktan sonra MBA egitimini ücretsiz yapabiliyorlar. Daha egitiminin basında üniversitemizin sagladıgı is ve staj imkânları ile sektörle tanısan ve deneyim kazanan ögrenci MBA egitimi ile de is dünyası için tamamen hazır hale geliyor.

* KAMPÜSE KOLAY ULASIM: Osmanbey ve Bayrampasa gibi ulasım kolaylıgı açısından ögrencisine ayrıca avantajlar saglayan Nisantası Üniversitesi, yeni kampüsünü de Kagıthane'nin Sadabad bölgesinde egitim- ögretime açıyor. Kampüslerimizi kurarken metro ve metrobüs gibi temel toplu tasıma imkanlarına ulasım kolaylıgını çok önemsedik.

* ÜCRETSIZ ÇIFT ANADAL FIRSATI: Bizim için sadece degisime ayak uyduran degil bizzat degisimi yapan, dönüsümlere önderlik eden, yenilikler getiren gençler yetistirebilmek çok önemli. Eger ögrencilerimiz aldıkları egitimin yanı sıra gerek mesleki anlamda öne plana geçebilmek gerekse kisisel gelisimi için Çift Anadal yapmak isterlerse seçtikleri ikinci bölüm için onlardan ücret almıyoruz.

* SEKTÖRE DE YÖN VERIYORUZ: Nisantası Üniversitesi olarak sektördeki gelismeleri birebir takip edip yerinde izliyoruz. Ögrencilerimiz hangi alanda egitim alıyorlarsa mutlaka yerinde takip etmelerini ve bilgi almalarını saglıyoruz. Ögrenci ve akademisyenlerimizle beraber sempozyum ve semineler düzenliyoruz. Ögrencilerimizi sektörden uzman isimlerle bir araya getirip kariyerlerini olustururken atacakları adımlara dair ilk elden bilgi almalarını saglıyoruz. Düzenledigimiz seminer ve sempozyumlar kendi ögrencilerimiz ve akademisyenlerimiz kadar sektörde çalısan diger insanlara da hizmet sunacak nitelikte oluyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nişantaşı, başarıyı ödüllendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN