Yaz Kur-an kursu öğrencilerine trafik eğitimi

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın işbirliği ile yaz Kur-an kursu öğrencilerine trafik kuralları eğitimi verilmeye başlandı.

Giriş Tarihi: 8.7.2014 13:15
Sosyal sorumluluk projesi 'Trafik Dedektifleri Projesi' kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile yaz Kur-an kursu öğrencilerine trafik eğtimleri verilmesi için pilot olarak Maltepe Camisi seçildi.

Burada eğitim gören öğrencilere, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafikte bilincin artırılması amacıyla trafik sistemleri, yaya ve yolcuların uyması gereken trafik kuralları, güvenli yürüme ve karşıya geçiş yerleri, yolculuk sırasında emniyet kemeri takma, doğru koltuk seçimi, güvenli oyun yerleri gibi konularda eğitim verdi.

Eğitimlerin önümüzdeki günlerde, Türkiye genelinde yaz Kur-an kursu eğitimi alan bütün öğrencilere verileceği belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanı Yusuf Avan, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, trafik kazalarının ülkenin en önemli sorunları haline geldiğini, trafik kurallarının öğrencilere öğretilmesi ve onların da uyması ve büyüklerine örnek olmasının önemine değindi.

Avan, "Sevgili çocuklarımızdan anne ve babalarının emniyet kemeri takıp takmadıkları, diğer trafik kurallarına uyup uymadıklarını kontrol etmelerini ve onları uyarmalarını istiyoruz. Çocuklarımızın da doğru koltuğa oturmasını ve emniyet kemeri takmasını istiyoruz. Amacımız trafik bilincinin bu yaşlardan itibaren oluşmasını sağlamak" diye konuştu.

Eğitimin ardından öğrencilere, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı hediye paketleri verildi.

'Trafik Dedektifleri Projesi' ile 3 yıl içerisinde Türkiye'nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki toplam 1,5 milyon öğrenci ve dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci verilmesi amaçlanıyor.

Proje, OPET'in desteğiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve Uluslarası Polis Birliği Türkiye ortaklığında yürütülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz Kur-an kursu öğrencilerine trafik eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN