Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeditepe başarılı öğrenciyi ödüllendiriyor

Giriş Tarihi: 8.7.2014

Yeditepe Üniversitesi, başarılı öğrencileri; yurt dışı eğitimi, yüksek lisans, ücretsiz konaklama, yemek ve başarı oranlarına göre farklı miktarlarda burslarla ödüllendiriyor

YEDITEPE Üniversitesi, ögrencilere sagladıgı olanaklarla vakıf üniversiteleri arasında liderligini korumaya devam ediyor. Üniversite, basarılı ögrencileri; yurt dısı egitimi, yüksek lisans, ücretsiz konaklama, yemek ve basarı oranlarına göre farklı miktarlarda burslarla ödüllendiriyor. Iste o burslar:

KESINTI YOK: Burslu kontenjanlara yerlestirilen ögrencilerin bursları; Yabancı Dil Hazırlık Programında geçirilecek süreyi de kapsıyor. Ögrencinin yerlestirildigi programdaki normal ögrenimi süresince ( 4 yıllık programlarda 9, 5 yıllık programlarda 11, 6 yıllık programlarda 13 yarıyıl) akademik basarıya bakılmaksızın devam ediyor. Herhangi bir burslu programda okumakta iken çift ana dal programına devam eden ögrenciler için bu sürelere 1 yarıyıl ilave ediliyor.

DIL-1 puan türüyle ögrenci alan programlara yerlestirilen ve ilk 100'e giren ögrencilere, hazırlık sınıfı ve normal ögretim süresi boyunca, yılda 9 ay süreyle, 500 TL burs veriliyor.

YGS ile MF, TS ve TM gruplarından herhangi birinin ilgili puan türüyle ögrenci alan programlara yerlestirilen ve yerlestirildigi programın puan türünde, hazırlık sınıfı ve normal ögretim süresi boyunca yılda 9 ay süreyle; ilk 100'e girenlere ayda 1250 TL, 500'e girenlere ayda 1000 TL, ilk bine girenlere ayda 750 TL, ilk 2 bine girenlere ayda 500 TL, ilk 5 bine girenlere ayda 300 TL burs veriliyor.

SPORCU BURSU: Basketbol, voleybol ve hentbol alanlarında üniversite spor takımlarına kabul edilen ve ferdi sporlarda üniversite adına milli yarıslara katılan ögrencilere ilgili ögretim yılı ücretinin yüzde 50'si oranında Yabancı Dil Hazırlık Programını da kapsayacak sekilde burs veriliyor.

YEMEK BURSU: YGS ile MF, TS ve TM gruplarından herhangi birinin ilgili puan türüyle ögrenci alan programlarına ilk bes tercihinde yerlesenlerden; yerlestirildigi programın puan türünde ilk 10 bine, (Dil -1 puan türünde ilk 100'e) giren ögrencilere yukarıdaki olanaklara ek olarak 9 ay süreyle yemek bursu veriliyor.

IB VE ABITUR ÖGRENCILERINE DESTEK: Uluslararası Bakalorya (IB) Diploması toplam not ortalaması 32 ve üstü, Abitur Diploması toplam not ortalaması 2 veya daha iyi olan, burssuz kontenjanlara yerlestirilen ögrencilere IB ve Abitur Destek Bursu kapsamında egitim - ögretim ücretlerinden %25 indirim uygulanıyor.

YÜKSEK LİSANS

YGS ile MF, TS ve TM gruplarından herhangi birinin ilgili puan türünde ilk 10 bine (DİL-1 puan türünde ilk 200'e) girip yerleşen öğrencilere; yerleşilen programın birinci, ikinci yada üçüncüsü olarak mezun olunduğu takdirde üniversitenin lisans üstü programlarında burslu okuma olanağı sunuluyor

YURTDIŞI EĞİTİM OLANAKLARI

YGS ile MF, TS ve TM gruplarından herhangi birinin ilgili puan türünde ilk 10 bine girip yerleşen öğrencilere, üniversitenin protokol imzaladığı yurtdışındaki bazı üniversitelerin değişim programlarına; başvuru koşullarını sağlamak kaydıyla bir yarıyıl katılım olanağı tanınıyor.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE YURTLAR ÜCRETSİZ

DIL - 1 puan türüyle ögrenci alan programlara yerlestirilen ve ilk 200'e giren ögrencilere, Eczacılık, Hukuk ve Tıp Fakültelerinde ilk 10 bine, Mühendislik - Mimarlık Fakültesinde ise ilk 15 bindeki ögrencilere ücretsiz yurtta kalma ya da ücretsiz ulasım olanagı saglanıyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeditepe başarılı öğrenciyi ödüllendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN