Bursun şampiyonu Nişantaşı Üniversitesi

Yeni döneme İstanbul'un tarihi mekânlarından Sadabad'da kurduğu kampusla girmeye hazırlanan Nişantaşı Üniversitesi, yüksek burs oranıyla vakıf üniversitelerine fark attı. İlk tercihine Nişantaşı'nı yazan öğrenciler yüzde 75'lik bursla eğitim şansı yakalayacak

Giriş Tarihi: 10.7.2014
Yeni eğitim-öğretim yılını Kağıthane'deki çiçeği burnundaki Sadabad kampusunda karşılayacak olan Nişantaşı Üniversitesi, önümüzdeki dönemin 'burs şampiyonu' unvanına aday. Üniversite, yüzde 75'e varan burs oranlarıyla vakıf üniversiteleri arasında en geniş ücretsiz eğitim fırsatı sunan kurum. Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Levent Uysal, gerçek bir vakıf üniversitesi olarak velilerin üzerindeki eğitim yükünü hafifletmek gibi bir sorumluluk yüklendiklerini vurguladı. Uysal "Vakıf mantığının temelinde hizmet etmek ve bu hizmeti herkese ulaştırmak vardır. Kaliteli eğitim vermek kadar bunun toplumda bir karşılığı olması da çok önemli. Lisans bölümlerimiz yeni açıldığı için henüz taban puan oluşmadı. Bu da öğrencilerimiz için çok büyük bir avantaj. İlk tercihlerine Nişantaşı Üniversitesi'ni yazan öğrencilere yüzde 75 burs şansı sunuyoruz" dedi.

YAŞAM BURSU DA VAR

Nişantaşı Üniversitesi'nde ayrıca 'Yaşam Bursu' da var. Öğrenciler, bu kapsamda eğitimleri süresince okula katma değer sağlayacak projeler gerçekleştirdikleri taktirde, ihtiyaç duydukları herhangi bir alanda destek alabilecek. Uysal bu sistemi, "Örneğin uluslararası bir proje tasarlayan öğrencimizin yabancı dilini geliştirmesi gerekiyorsa Oxford University Press (OUP) ile kurduğumuz çözüm ortaklığı sayesinde ücretsiz yabancı dil eğitimi almasını sağlıyoruz" sözleriyle anlattı.

KALİTE HERKESİN HAKKI

Vakfetme bilinciyle yola çıktıklarını vurgulayan Uysal, bunun gereği olarak başarıyı ödüllendirdiklerinin altını çizdi. Uysal, eğitime bakış açılarını ise şöyle özetliyor: "Vakıf üniversitesinin ana varlık nedeni kaliteli eğitimi herkes için ulaşılabilir kılmaktır. Kültür, aktararak ve yaşayarak korunur. Bu yaşam alanında olduğu kadar eğitim ve iş hayatında da geçerli."

İNSAN KAYNAKLARI ATÖLYESİ
Levent Uysal, Nişantaşı Üniversitesi'nin en önemli farkının özel sektör işbirliğinde atılan adımlar olduğunu vurguladı. Öğrencilerin eğitim gördükleri alanla ilgili deneyim edinmeleri, mesleği tanımaları için ortam yarattıklarını söyleyen Uysal, bu amaçla bir insan kaynakları atölyesi kurduklarını ifade etti. Atölyede öğrencilere kişisel gelişim eğitimleri veriliyor. Ayrıca staj ve iş bulmaları için de destek sağlanıyor. Uysal, bu sayede öğrencilerin daha eğitimin başındayken okudukları bölümle ilgili alanda çalışma ve kendilerini görme fırsatı bulduğunu ifade ediyor.

İŞ DÜNYASININ KALBİNDE KAMPUS
2010-2011 eğitim- öğretim döneminde Osmanbey'de açılan Nişantaşı Üniversitesi, büyüme sürecinde Bayrampaşa Kampusu'nu açtı. 30 lisans, 42 önlisans programı bulunan üniversitede 400'ün üzerinde akademisyen eğitim veriyor. Bölümlerin taban puanları ise henüz belli değil. Öğrenci sayısı 8 bine ulaşan kurum, bu yıl yeni kampusu Sadabat'ta eğitim verecek. Levent Uysal, eğitim kadar ulaşım kolaylığı ve iş dünyasına yakınlığa da önem verdiklerini belirterek çevreye duyarlı kampuslar inşa ettiklerini söyledi. Uysal, "İstanbul'da ulaşım önemli. Öğrencilerin iş dünyasından kopuk olmasını istemedik. Staj ya da part time çalışmada kolay ulaşımı dikkate aldık" dedi.

LİSANS SINIFLARI 30 KİŞİDEN FAZLA OLMAYACAK
Birebir eğitim vermeyi amaçlayan Nişantaşı Üniversitesi'nde lisans sınıfları 30 kişiyi geçmiyor. Öğrencilerine yaşayarak öğrenme imkânı sunduklarını belirten Levent Uysal, teknik altyapısı ve uygulama laboratuvarlarıyla olduğu kadar geniş akademik kadroyla da öğrenciyle bire bir temasa önem verdiklerini vurguladı. Geleceğin yöneticilerini yetiştirme iddiasında olduklarını söyleyen Uysal, "Burada 1+4+1 sistemiyle İngilizce hazırlık, 4 yıllık lisans ve üstüne MBA eğitimi yapabiliyor" diye konuştu.

ÜCRETSİZ ÇİFT ANADAL FIRSATI VAR
Nişantaşı Üniversitesi kişisel gelişimi de eğitim programına almış. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Levent Uysal, "Bizim için sadece değişime ayak uyduran değil buna bizzat önderlik eden, yenilikler getiren gençler yetiştirmek çok önemli" dedi. Uysal bu amaçla öğrencilere çift anadalda eğitim fırsatı sunduklarının altını çizdi. Uysal, iş hayatına eksiksiz hazırlanmak isteyen gençlere ikinci anadalı ücretsiz okuma fırsatı sunduklarını açıkladı.

ŞİRKETLERİ SIKI TAKİP EDİYOR
üniversitelerin en büyük sorunlarından biri olarak güncel gelişmelerden uzak kalmayı gören Uysal, eğitim verdikleri alanlar başta olmak üzere iş dünyasının dinamiklerini yakından takip ettiklerini vurguladı. Bunun için sürekli sempozyum ve semineler düzenlediklerini anlatan Uysal, bu toplantılarda üst düzey yöneticilerle öğrencileri bir araya getirdiklerini ifade etti. Uysal, "Sektördeki diğer çalışanlara da eğitimler açık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursun şampiyonu Nişantaşı Üniversitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN