Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Göç Okulu" projesine katılan öğrenciler sertifika aldı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) iş birliği yürütülen "Göç Okulu" projesi kapsamında öğrencilere sertifika verildi.

Giriş Tarihi: 15.7.2014 12:32
Bir otelde düzenlenen sertifika törenine Birleşmiş Milletler (BM) Türkiye Nüfus Fonu Temsilcisi Zahidul Hugue de katıldı.

Hugue, güzel ve özel işler ürettikleri için projede yer alanlara teşekkür etti. Yapılan işin uluslararası alanda da işlevsel olduğunu belirten Hugue, projenin standartların üzerinde olduğunu söyledi.

Türkiye'nin komşu ülkelerinde de bu tür projelerin yapılması gerektiğini kaydeden Hugue, "Birleşmiş Milletlerin hiçbir projesinde böylesine kalabalık bir iş birliğinin bu kadar başarılı yürütüldüğünü görmedim. Böylesine özel bir çaba için bir araya gelmenizden dolayı sizleri tebrik ediyorum" ifadesini kulandı.

AÜ Rektörü Naci Gündoğan ise üniversitelerin önemli bir sosyal projede yer almasının anlamlı olduğunu aktardı.

Üniversitelerin sosyal yönü ağırlıklı olan konuların üzerinde daha fazla durması ve hassas olması gerektiğini vurgulayan Gündoğan, "Özellikle dezavantajlı gruplar arasında yer alan göçmen işçiler, kadınlar, çocuklar, yoksulları üniversite olarak daha fazla görünür kılmamız ve elimizden geleni yapmamız gerekiyor. BM katkılarından dolayı özellikle teşekkür ediyorum" dedi.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Nezih Orhon da üniversite öğrencilerinin topluma karşı sorumluluk duydukları için böyle bir proje gerçekleştirdiklerini söyledi.

"Göç Okulu" proje koordinatörü Handan Kaygusuz ise Türkiye'de ilk kez oluşturulan pilot okul ile Eskişehir'in Alpu ilçesi yaşayan göçer ailelerle sağlıktan eğitime, bilimden kişisel eğitim programlarına kadar geniş bir alanda çalışma yürüttüklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Göç Okulu" projesine katılan öğrenciler sertifika aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN