Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeşehir'den bu kez Almanya'ya üniversite

BUEK, Washington'da kurduğu üniversitenin ardından bu yıl Berlin'e Almanya'daki ilk Türk üniversitesinin kapılarını açıyor

Giriş Tarihi: 16.7.2014
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) 2004'te başlattığı yurtdışı yatırımlarını Almanya'nın Başkenti Berlin'de kurduğu ve Alman yasalarına göre diploma veren üniversite ile taçlandırıyor. Almanya'daki ilk Türk üniversitesi BAU International Berlin University of Applied Sciences, tüm dünyadan öğrencilerine bu yıl kapılarını açıyor. Bir Türk yatırımcının Avrupa'da kurduğu ilk üniversite olma özelliği de taşıyan kurumda ilk aşamada lisans seviyesinde İletişim Tasarımı, İç Mimarlık, Ürün Tasarımı ve İşletme Yönetimi bölümlerinin öğrenci kabul edecek. Üniversitenin kadrosunda Almanya ve Türkiye'nin yanı sıra farklı ülkelerden akademisyenler de yer alacak. Üniversitenin Berlin yerleşkesinde düzenlenen tanıtım programına Türkiye Berlin Başkonsolosu Başar Şen, Türk Kökenli Alman Parlamenter Özcan Mutlu, Dünya Değerler Araştırması Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Esmer de katıldı.

BAŞVURU KRİTERİ YGS'Yİ GEÇMEK
Türk öğrenciler için başvuru kriteri lise diploması ve YGS barajını geçmek olacak. Başarılı öğrencilere farklı oranlarda burs imkanları sunulacak. Öğrenciler, Alman devletinin sunduğu BAföG dahil tüm olanaklardan yararlanabilecek. Öğrencilere yalnızca Berlin'de değil, Washington D.C.'den Hong Kong'a kadar uzanan pek çok BAU kampüsünde eğitim olanağı sağlanacak. Eğitim süresi 3 yıl olacak ve öğrenciler Alman yasalarına göre buradan mezun olduklarında 18 ay iş arama hakkına sahip olacaklar. Bu sürede iş bulduklarında ise Almanya'da çalışma iznini elde edecekler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeşehir'den bu kez Almanya'ya üniversite
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN