Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakın Doğu'dan sağlık atağı

Yakın Doğu Üniversitesi, hızla büyüyen sağlık sektörüne donanımlı işgücü yetiştirmek için yeni bölümler açtı. Üniversite bu bölümü seçen öğrencilere burs da veriyor

Giriş Tarihi: 17.7.2014
25'inci yılını kutlayan Yakın Doğu Üniversitesi, hızla büyüyen sağlık sektörüne, yeni açtığı bölümlerle donanımlı işgücü yetiştiriyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilk tıp, eczacılık, sağlık bilimleri, veteriner ve diş hekimliği fakültelerini kuran üniversite, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nu yeni bölümlerle zenginleştirdi. Amaç özellikle sektörün ara eleman ihtiyacına çözüm geliştirmek.

BURS İMKANI DA VAR

Yakın Doğu Üniversitesi bir an evvel meslek sahibi olup hayata atılmak isteyen öğrenciler için de çok çeşitli alternatifler sunuyor. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nun yanı sıra Adalet Meslek Yüksekokulu ile öğrencilere 2 yıllık önlisans eğitimi veren üniversite, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda yüzde 50 burs ve ekonomik paket seçeneği sunuyor. Adalet Meslek Yüksekokulu'nda ise burs oranı yüzde 75'e çıkıyor. Üniversitenin yeni açılan diğer bölümlerini ise petrol ve doğalgaz mühendisliği, moleküler biyoloji ve genetik, bilgisayar teknolojileri ve programlama ile otomotiv teknolojisi oluşturuyor. Eğitim dili Türkçe olan bu bölümlerde tam burs ve yüzde 50 burs seçeneği sunuluyor. Burs, mezuniyete kadar devam ediyor. Ayrıca bu bölümlerde üniversitenin birçok alanında sunduğu ekonomik paket avantajı da var.

YÜZYILIN DENEYİNE DESTEK VERİYOR
Yakın Doğu Üniversitesi, bilim alanındaki çalışmalarıyla da adından sıkça söz ettiriyor. Üniversite, hesaplama hızı ve kapasitesiyle dünya üniversiteleri arasında 11'inci sırada yer alan "Süper Bilgisayar" ile Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi'nin (CERN) "yüzyılın deneyi" olarak adlandırılan "Tanrı Parçacığı" araştırmasına ve "Kanseri Fethedelim" gibi dünya çapındaki çalışmalara destek veriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakın Doğu'dan sağlık atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN