Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardelenlerin mezuniyet sevinci

Giriş Tarihi: 18.7.2014 11:39

Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Kardelenler projesinde bu yıl da 1830 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Turkcell, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Türkiye Engelliler, Spor, Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) işbirliğiyle yürütülen projede bu yıl 1700 öğrenci liseden, 130 öğrenci de üniversiteden mezun oldu. Projenin 14 yıl içinde mezuniyet sevinci yaşayan Kardelenler'in sayısı ise 19 bine ulaştı. Bu öğrencilerden 17 bini lise, 2 bini üniversite eğitimlerini başarıyla tamamladı. Proje kapsamında lise, mühendislik fakültelerinde okuyan üniversite ve engelli kız öğrencilere eğitim bursları veriliyor. 2000 yılında hayata geçirilen proje kapsamında burs alan öğrenci sayısı ise 100 bini geçti.

Bu yıl mezun olan üniversite öğrencileri arasında yer alan Muğlalı Meltem Karataş maddi imkansızlıklar sebebiyle liseye üç yıl geç başlamak zorunda kaldı. Kardelen bursuyla devam ettiği liseyi birincilikle tamamlayan Meltem, Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü bitirdi. Akademisyen olmayı hedeflediğini söyleyen Meltem'in bir sonraki hedefi ise yüksek lisans ve doktora yapmak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardelenlerin mezuniyet sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN