Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düzce’de özel kolej mühürlendi

Düzce'nin Beyköy beldesindeki paralel yapıya bağlı özel bir kolej, çatı katındaki aykırı yapılaşma gerekçesiyle mühürlendi.

Giriş Tarihi: 5.8.2014 17:22 Güncelleme Tarihi: 5.8.2014 17:29
Karaçalı mahallesindeki Yunus Güner Yerleşkesine gelen ekipler, Özel Fatih Lisesinin bulunduğu binanın çatı katında projeye aykırı yapılaşma olduğunu belirledi.

Belediye, bunun üzerine söz konusu okulun mühürlenmesine karar verdi.

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, yaptığı açıklamada, okul çevresinde inşaatı devam eden yeni binaları incelemeye gittiklerini belirterek, söz konusu okul binasının çatı katında plan ve ruhsatlara aykırı bir yapılaşma gördüklerini söyledi.

Tespit edilen yapılaşmanın belediye encümen toplantısında alınan karar gereği mühürlendiğini ifade eden Kılıç, "Bina, 5 bin 200 metrekarelik ruhsata sahip ancak 5 bin 800 metrekare kullanım alanı var. Yani, 600 metrekarelik bir alanda imara aykırı bir yapılaşma var. Bu da çatı katında yapılmış" dedi.

Okul yetkilileriyle görüşüp eksiklikleri bildirdiklerini anlatan Kılıç, "Bina, eğitim öğretim için değil, tadilatın daha sağlıklı yapılabilmesi için bir aylık süreyle mühürledik" ifadesini kullandı.

Kılıç, yapının imara uygun hale getirilmemesi halinde bu sürecin devam edeceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce’de özel kolej mühürlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN