Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nakilleri iyi takip edin istediğiniz okula girin

Eğitim uzmanları, bu yıl taban puanı şartı aranmayan nakil işlemlerinin çok iyi takip edilmesi halinde öğrencilerin istediği liseye girebileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 6.8.2014
TEOG kapsamında yapılacak lise tercihlerinin son 3 gününe girildi. Uzmanlar, geçen yılların aksine bu yıl taban puanı şartı aranmayan nakil işlemlerinin çok iyi takip edilmesi konusunda uyarıyor. Nakil uygulamasında okula en son giren öğrencinin puanına bakılmayacak. Bu uygulamaya göre isteyen her öğrenci boş kontenjan olan tüm okullara başvurabilecek. Nakil işlemleriyle ilgili merak edilen tüm konuları Eğitim Uzmanı Alpaslan Dartan SABAH okurları için açıklık getirdi. İşte nakillerle ilgili tüm detaylar:

* Bu yıl ilk defa uygulanacak nakil uygulamasının ek yerleştirmeden farkı nedir?
Geçen yıl öğrenciler tercih listelerinde yer alan okullar üzerinde ek yerleştirme başvurusu yapabiliyordu. Bu yıl ilk defa uygulanacak nakil işleminde hiçbir bölge ve okul kısıtlaması olmaksızın öğrenciler nakil için başvuruda bulunabilecek. Öğrenci ve veliler liselerin boş kontenjanlarını E-okul üzerinden takip edebilecekler. 25 Ağustos'ta başlayıp, eylül ayı sonuna kadar haftalık periyotlarla devam edecek.

* TEOG tercihleri sonucunda bir okula yerleştim ama X okulunda da boş kontenjan var ve ben okula gitmek istiyorum. Bu durumda ne yapmam gerekiyor?
TEOG yerleştirmeleri sonucunda bir okula yerleşen öğrencinin kayıt yaptırmasına gerek yok, çünkü bu öğrenciler sistem tarafından otomatik olarak kaydedilecek. Okula yerleştirilen ancak boş kontenjanı olan okullardan birine geçmek isteyen öğrenciler nakil başvurusunu kayıt oldukları lisenin müdürlüğüne yapacaklar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nakilleri iyi takip edin istediğiniz okula girin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN