Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azınlık okulları da teşvikten yararlandı

MEB'in bu yıl ilk kez uyguladığı özel okullara destek projesinden Ermeni, Rum ve Musevi okulları da teşvik almaya hak kazandı.

Giriş Tarihi: 3.9.2014
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, özel okullarda öğrenim görecek öğrencilere verilecek eğitim öğretim desteği için 180 bin 637 öğrenci ve 4 bin 361 kurum başvurdu. Okul öncesinde 24 bin 342, ilkokulda 54 bin 220, ortaokulda 61 bin 339, ortaöğretimde 40 bin 736 öğrenci için başvuru yapıldı. Eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazanan özel okulların ve öğrencilerin isimleri Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'nün internet sayfasında 1 Eylül Pazartesi günü yayımlandı. Teşvik alan okullar arasında İSTEK, Terakki gibi köklü okulların yanı sıra Ermeni, Rum, Musevi gibi azınlık okulları da yer alıyor. Teşvik alan okullar arasında Ermeni, Musevi, Rum okulları olduğu gibi, zincir okulların da teşvik aldığı görüldü.

İşte teşvik alan özel okullar

Açıklanan sonuçlara göre teşvik almaya hak kazanan okullardan bazıları şöyle:-
Özel İSTEK Bilge Kağan Okulları'nın Bakırköy ile Kadıköy'de bulunan Anadolu ve Fen Lisesi, Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu, İSTEK Özel Semiha Şakir Anadolu Lisesi, İSTEK Özel Acıbadem İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi, İSTEK Özel Acıbadem Anaokulu,
Ulus Özel Musevi İ. Karma Anaokulu,
Özel Aramyan Uncuyan Ermeni İlkokulu ile Ortaokulu
Bakırköy'deki Özel Dadyan Ermeni Okulu,
Özel Esayan Ermeni İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi,
Özel Getronagan Ermeni Lisesi ile Anadolu Lisesi
Özel Pangaltı Ermeni, İlkokulu, Ortaokulu, Lisesi, Anadolu Lisesi
Özel Karagözyan Ermeni İlkokulu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azınlık okulları da teşvikten yararlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN