Bilfen Ege ve Akdeniz'e açılıyor

Ankara ve Kayseri'deki kampuslarıyla Anadolu'ya açılan Bilfen, rotayı Akdeniz ve Ege'ye çevirdi. Başkan Vekili Fatih Öztürk, "Eğitim kalitemizi başka şehirlerin yanı sıra yurtdışına taşımak için çalışıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 4.9.2014
25 yıllık eğitim geçmişini İstanbul dışına da taşıyan Bilfen Okulları, 2014-2015 öğretim yılına 29 anaokulu, 12 ilkokul, 11 ortaokul ve 9 lise ile girmeye hazırlanıyor. İstanbul'dan sonra Anadolu'ya açılarak Ankara ve Kayseri'de eğitim kampusları kuran Bilfen, önümüzdeki yıl Bursa, Antalya, İzmir ve İskenderun'a anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise açacak. Bilfen Okulları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Öztürk, eğitim kalitelerinden daha fazla öğrencinin faydalanması için sadece İstanbul'la sınırlı kalmadıklarını söyledi.

11 BİN ÖĞRENCİSİ VAR
Öztürk, yeni yatırımlarıyla ilgili şunları anlattı: "Geçtiğimiz öğretim yılında ilk kez İstanbul dışına çıkarak Çayyolu'nda başkente yakışır anaokulu ve ilkokulumuzu açtık. Yeni öğretim yılında bu kampusa ortaokul, anadolu ve fen lisemizi de ekleyeceğiz. 11 bin öğrenciye eğitim hizmeti veriyoruz. Yeni yatırımlarımızla yüzde 15.41 büyüdük. İstanbul'da Halkalı, Kayseri, Bursa, Antalya, İzmir ve İskenderun'da açacağımız eğitim kampuslarıyla eğitim kalitemizi daha fazla öğrenciyle buluşturacağız."

OKULDA EĞİTİM YAŞINI 18 AYA KADAR İNDİRDİ
Bilfen Okulları, ilkini Acarkent'te açtığı 18-36 ay okul öncesi eğitim merkezinin aynısını 2014-2015 öğretim yılında da Gebze ve Çekmeköy'de açacak. Bilfen Anaokulları Koordinatörü Damla Özyiğit, bu yaş grubundaki minikleri tam donanımlı olarak ilkokul yıllarına hazırlamayı amaçladıklarını belirtti.

HEDEF EĞİTİMİ SINIR ÖTESİNE TAŞIMAK
Bilfen'in eğitim kalitesini başka şehirlere taşımaya devam ettiklerini söyleyen Öztürk, şöyle devam etti: "Bilfen'i Türkiye sınırlarının ötesine taşımak, dünyaya duyurmak istiyoruz. İngiltere ve Türk Cumhuriyetleri'nde okul açma hazırlıklarımız sürüyor. İsviçre ve Dubai'de de takip ettiğimiz projeler var. Bilfen yurtdışında da eğitim ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek için çalışacak. Bölge ve ülkenin eğitim standartlarına uyum sağlayacak yepyeni bir kabuğa bürünecek. Değişmeyen tek şey Bilfen özü olacak."

78 ÖĞRENCİ HİÇBİR SORUYU KAÇIRMADI
Bilfen Okulları'nın, Ortaöğretime Geçiş Sınavları'nda (TEOG) sağladığı başarıyı değerlendiren Bilfen İlköğretim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Nurşen Kayatürk, "Bu sene ilk kez düzenlenen TEOG'da öğrencilerimiz büyük başarı elde etti. 78 öğrencimiz TEOG 1 ve 2'deki 6 dersten girdikleri toplam 12 sınavda tüm soruları doğru yanıtladı. Başarı rekorunu bu yıl da kimseye kaptırmadık. 10 öğrencinin tam puan aldığı TEOG'da, 2 Türkiye derecesi yine Bilfen'in oldu" diye konuştu.

OKULLARA TECRÜBELİ KADRO
Fatih Öztürk, yeni okullarının kadrolarını, yıllardır Bilfen misyonunu taşıyarak çalışan eğitim kadrolarından oluşturduklarını söyledi. Öztürk, "Böylece hem yeni kadrolar için istihdam yaratıyor hem de tecrübemizi yeni okullarımıza da aktarıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilfen Ege ve Akdeniz'e açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN