İlk gün krizi...

Giriş Tarihi: 8.9.2014 16:25

Okula yeni başlayan öğrenciler, “Okula Uyum Eğitimi” süreci çerçevesinde sınıfları doldurdu. Annesinden ilk defa ayrılan minik öğrencilerden bazıları gözyaşları tutamazken, bazıları da güle oynaya okula ‘merhaba’ dedi.

2014-2015 eğitim - öğretim yılının başlamasına bir hafta kala okul öncesi, ilkokul 1'inci sınıf ve ortaokul 5'inci sınıflara kayıt olan öğrenciler için "Okula Uyum Eğitimi" başladı. Öğrencilerin okullarını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanıma fırsatını önceden yakalaması amacıyla gerçekleştirilen uyum eğitimi Bağcılar'da ilk ders zilinin çalmasıyla şenlik havasında karşılandı. Okulun bahçesinde kurulan şişme oyun grubu ve palyaçoların rengarenk kalemleriyle yüzleri boyanan öğrencilerin eğlenmesi sağlandı.

MİNİK ÖĞRENCİ ANNESİNDEN AYRILAMADI

Bazı öğrenciler kendilerini eğlenceye kaptırırken bazı minik öğrencilerde ailelerinden ayrılmak istemedi. 1'inci sınıfa başlayan Ali Ermiş, annesinden ayrılmak istemediği için gözyaşlarını tutamadı. Annesi öfkesine hakim olamayan minik Ali'yi sakinleştirmeye çalışırken babası İsmail Ermiş, "Okula gideceği için bu kadar mızmızlanıyor. Biz de tam olarak anlamadık" dedi.

Zilin çalmasıyla sınıflarına geçen bazı öğrencilerde sıralarında da gözyaşlarını tutamadı. Üzgün olan çocukları teselli etmek ise büyüklere düştü. Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz tarafından teselli edilen çocuklar, ayakları yerlere değemeyen sıralarına oturup önlerindeki defterler, kalem ve boyalarla ilk derslerini yapmaya çalıştı.En küçük oğlunun okuldaki ilk gününde yalnız bırakmayan baba Volkan Kaya, "Heyecan var ama büyük çocuğumdan tecrübeli olduğum için çok yok. En küçük olduğu için ayrı bir sevinci de yaşıyoruz" dedi. Oğlu Ali Kaya ise, "Okula gideceğim için heyecanlıyım. Biraz sonra da burada oyun oynayacağım. Annemden ayrı kalacağım için de üzülmüyorum" diye konuştu.

Okula Uyum Eğitimi 12 Eylül Cuma günü son bularak, 15 Eylül Pazartesi günü 2014-2015 eğitim- öğretim dönemi başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk gün krizi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN