Okullar, birinci sınıflar için bir hafta erken açıldı

Giriş Tarihi: 9.9.2014 16:18

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Ankara'nın Akyurt ilçesinde Yıldırım Beyazıt İlkokulu'ndaki eğitim öğretim açılış törenine katıldı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, "Öğretmenler şahsiyet mimarlarıdır. Öğrencilerimizi sizler şahsiyetlendireceksiniz. Onları değerleri ile vatan sevgisi ve inşallah ülkelerine ilim, bilim ve sosyal alanlarda başarılı öğrenciler olarak yetiştirecek ve anılacaksınız" dedi.

Erdem, 2014-2015 eğitim öğretim yılı açılışı dolayısıyla Akyurt ilçesinde Yıldırım Beyazıt İlkokulu'ndaki törene katıldı.

Okulu çok beğendiğini söyleyen Erdem, "2014-2015 eğitim öğretim yılı, bütün çocuklarımıza, velilerimize ve okullarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi. Öğretim hayatında okul binalarıyla ilgili hiçbir şey hatırlamadığını aktaran Erdem, şunları aktardı:

"Ama öğretmenlerimizle ilgili çok şeyler hatırlıyorum. Önemli olan içeriği. Öğretmenlerimiz sizler çok önemlisiniz. Hele ilköğretim okulları çok önemli. Öğretmenler şahsiyet mimarlarıdır. Öğrencilerimizi sizler şahsiyetlendireceksiniz. Onları değerleri ile vatan sevgisi ve inşallah ülkelerine ilim, bilim ve sosyal alanlarda başarılı öğrenciler olarak yetiştirecek ve anılacaksınız. Hazreti Ali'nin bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum lafıda belki de bunun için söylenmiştir. Biz yıllar geçse de hocalarımızı unutmuyoruz. Hepinizden Allah razı olsun, yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun."

Açılışa, Erdem'in yanı sıra Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, Ankara Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar ile bürokratlar ve mülki amirler, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı. Erdem, açılışta minik öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullar, birinci sınıflar için bir hafta erken açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN