Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırtasiyelerde K* logolu yeni dönem başladı

Kırtasiye sektörünün belirli bir standardizasyona ulaşması, rekabet gücünü arttırma, kurumsal bir yapıya ulaşma, işyerlerinde farkındalık yaratma, sağlıklı ve kaliteli ürünleri tüketiciye ulaştırma, meslekte eğitime önem verme ve meslek etik kurallarının benimsenmesi için geliştirilmiş olan K* Belgesi Projesi kapsamında ilk K* logolu tabela asıldı.

Giriş Tarihi: 11.9.2014 11:12 Güncelleme Tarihi: 11.9.2014 11:13
Eğitimli Kırtasiyeci ve Denetimli Kırtasiye sertifikalarını alan ve K*logolu tabelayı takmaya hak kazanan İstanbul- Levent'teki bir kırtasiyede düzenlenen törenle ilk tabelanın takılması medya kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşti.

Medya mensuplarına öncelikle K*Projesi ile ilgili bilgilendirme yapıldı ve TÜKİD Yönetim Kurulu Üyesi, K*Kırtasiye Proje Yöneticisi Salih Karabulut projenin amacı ve hedefleri hakkında kısa bir bilgi vererek merak edilen soruları cevaplandırdı.

"Kırtasiye Kırtasiyeciden Alınır" sloganını besleyen bir proje olan K Belgesi; nitelikli, eğitimli çalışanların çoğalmasını, tüketicilerin güven ve saygı duymasını sağlayacak ve gönül rahatlığı ile alışveriş yapmalarını kolaylaştıracak.

Bu belgeye sahip olmak için perakendeci kırtasiyecinin öncelikle TÜKİD'e başvurması, eğitimlerden geçerek Eğitimli Kırtasiyeci Sertifikasına sahip olması, bağımsız bir denetim ve gözetim firması tarafından yapılacak denetimlerde işyerinin başarılı olması ve Denetimli Kırtasiyeci Sertifikası alması gerekiyor. K* projesi kapsamında TÜKİD tarafından geliştirilen K* Belgesi, Perakendeci kırtasiyeci olarak faaliyet gösteren kuruluşlara verilmek üzere hazırlanmış olup, belgeyi edinen perakendeciyi diğerlerinden farklı kılarak, farkındalık yaratıyor…

Denetimli kırtasiyeci sertifikalarını alan tüm kırtasiyeciler K* logolu tabelalarını asmaya hak kazanıyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırtasiyelerde K* logolu yeni dönem başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN