Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nabi Avcı'dan lise nakil açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TEOG puanına göre yapılan lise nakil işlemleriyle ilgili son durum ve kontenjan bilgilerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 15.9.2014 11:57
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TEOG puanına göre yapılan lise nakil işlemlerinin Eylül ayı sonuna kadar devam edeceğini açıkladı. 2014-2015 eğitim-öğretim yılı açılış töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nabi Avcı, lise nakil başvuruları ve kontenjan bilgileriyle ilgili şunları şöyledi:

LİSE NAKİL SÜREÇLERİ DEVAM EDİYOR


En son geçen hafta açıkladığımız kontenjan 39 bin 37 idi. Dolayısıyla bir rahatlama var. Eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Basında yer alan istemeden şu okula bu okula yerleştirenleri araştırdık. Basında yer alanların hepsi özel okula gidecekleri için, kayıtlarını yaptırdılar. Kimseyi istemediği bir okulda zorla tutmuyoruz. Buna hakkımız yok. Nakil süreçleri devam ediyor.

DEVAMSIZ SAYILMAYACAK


Önemli olan, 9'ncu sınıfta olup da başka bir okula nakil talebinde bulunanların bu hafta devamsızlığı sayılmayacak. Ama yine de o okulda mı bu okulda mı karar verememiş olabilir, üç gün o taraftan bakayım diye düşünmüş olabilir.

Bölüm seçerken 9'ncu sınıftan sonra 10'ncu 11'nci sınıfta, öğrencinin aile işletmesi varsa, mesela mekatronik alanında çalışan bir aile işletme sahibiyse, orayı seçen öğrenciye bölüm seçerken öncelik veriyoruz. Bölüm seçimi esnasında, benim babam mobilyacı mobilya bölümüne gitmek istiyorum derse öncelik tanıyoruz. Veya anneden ve babadan o mesleğe aşinalık olduğunu varsayarak, öyle bir kolaylık sağladık.

Bu vesileyle önümüzdeki cuma günü 40 bin öğretmen atamasını gerçekleştirmiş olacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nabi Avcı'dan lise nakil açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN