Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEB'den ders dışı aktivite atılımı

Giriş Tarihi: 17.9.2014
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilerin ders saatleri dışında fiziksel, sanatsal ve bilimsel aktivitelere katılmaları için çalışma başlattı. Ders dışı eğitimlere girecek öğretmenlere haftada 6 saate kadar ek ders ücreti verilecek. Aktiviteler arasında, izcilik, heykel, müzik, satranç, eskrim, model uçak, robot yapımı da yer alıyor. MEB, konuyla ilgili valiliklere genelge gönderdi.

BAĞIMLILIĞA ÖNLEM

MEB yetkilileri, ders dışı aktivitelerle öğrencileri obeziteden uzaklaştıracakları gibi bilgisayar, internet ve madde bağımlılığından da korumayı amaçladıklarını söyledi. Ders dışı eğitim veren öğretmenlere haftada maksimum 6 saat karşılığında ek ders ücreti ödenecek. İkili eğitim veren okullarda ders dışı aktiviteler haftasonu yapılacak. Ders dışı eğitim, bir ders yılında okutulacak toplam ders saatinin yüzde 5'i kadar olabilecek.

DERS DIŞINDA BALE

Aktiviteler arasında, boks, judo, futbol, güreş, tenis, resim, heykel, müzik, bale, opera, drama, model uçak, izcilik, eskrim, satranç ve her türlü bilimsel çalışma yer alıyor. Dersler aktivitenin türüne göre 6 ile 18 kişilik gruplar halinde yapılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB'den ders dışı aktivite atılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN