Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okan'dan dilde 4x4'lük eğitim

Okan Koleji öğrencileri anaokulunda Çince, Rusça gibi 4 dille tanışıyor. Hedef, hem halden hem de her dilden anlayan liderler yetiştirmek

Giriş Tarihi: 18.9.2014
Öğrencilerini okul öncesinden üniversiteye taşıyan Okan Koleji, dil eğitimindeki çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. Kolejde, anaokulundan itibaren İngilizce'nin yanı sıra Çince, Rusça, İspanyolca ve Fransızca dillerinden biri öğretiliyor. Okan Koleji'nin Kurucu Temsilcisi Işıl Okan Gülen bu durumu, "Kendine güvenen, dünya çapında liderler yetiştirme misyonuyla yola çıktık" sözleriyle açıklıyor. Bu kapsamda lise ve üniversitede araştırma geliştirmeye yönelik projelere ağırlık verdiklerini söyleyen Gülen, öğrencilerin "serbest kürsü" etkinliğiyle özgüven, sosyal sorumluluk projeleriyle de yaşadıkları toplumla ilgili farkındalık kazanmalarını hedeflediklerini belirtiyor.

MEZUNLARA YÜZDE 50 BURS
Bu yıl 15'inci yıldönümünü 15 bin öğrencisiyle kutlayan üniversite, Tuzla Kampusu'nun yanında kurduğu Okan Koleji'nde fizik, kimya, fen ve teknoloji laboratuvarları, teknoloji ve tasarım derslikleri, konferans salonunun yanı sıra, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol-futbol sahaları gibi spora yönelik imkânlar da sunuyor. Okan Koleji mezunlarına ayrıca Okan Üniversitesi'ni tercih etmeleri durumunda yüzde 50 bursla eğitim alma şansı da veriliyor.

MİLLİ GOLFÇÜLER YETİŞTİRECEK
Okan Koleji'nde ülkesini her alanda temsil edecek gençler yetiştirme misyonuyla golf sporuna da özel önem veriliyor. Golf Milli Takımı'na sporcular yetiştirmeyi hedefleyen kurum, pilot uygulamayla anaokulundan itibaren bu sporun eğitimini veriyor. Okan Koleji'nde öne çıkan bir başka uygulama da Geleceği Yetiştirenler Kulübü. Bu kulübün hedefi eğitime bütün paydaşları ortak etmek. Işıl Okan Gülen, okulaile ve çocuk üçgeninin en sağlıklı şekilde kurulmasını hedeflediklerini söyleyerek, "Velilerin de eğitim sisteminin bir parçası haline gelmesini istiyoruz. Onlar eğitim politikalarının belirlenmesinde deneyimleri ve görüşleriyle söz sahibi olabiliyorlar" şeklinde konuşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okan'dan dilde 4x4'lük eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN