Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okan, eğitim ateşini yaktı

Okan Üniversitesi'nin bu yıl faaliyete geçen Tıp ve Diş Hekimliği fakültelerinin ilk öğrencileri önceki gün beyaz önlüklerini giydi

Giriş Tarihi: 24.9.2014
Okan Üniversitesi, önceki gün Tuzla Kampusu'nda düzenlenen törenle 2014-2015 Akademik Yılı'na "merhaba" dedi. Törende, eğitim ateşinin yakılmasının ardından bu yıl faaliyete geçen Tıp ve Diş Hekimliği fakültelerinin ilk öğrencileri önlüklerini giydi. Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, "Girişimci, çağdaş bilim insanları olacağınıza inanıyorum. Sadece Türkiye'de değil, dünyadaki sayılı hekimler arasına girerek ülkemizi gururlandıracaksınız" diye konuştu.

85'TEN 17 BİN ÖĞRENCİYE
Okan, "İlk eğitim öğretime başladığımızda 85 öğrencimiz vardı. Şu anda yaklaşık 17 bin öğrenciye ulaşmış durumdayız. Sadece Mütevelli Heyetimiz ve Rektörümüz değil, hocalarımız, çalışanlarımız ve öğrencilerimizin bir takım ruhuyla çalışmasıyla bu noktaya geldik" dedi. Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut ise, "Biz sadece eğitim vermenin değil, araştırma yapmanın, yayın yapmanın, öğrencilerimizin etkinliklerini desteklemenin de bir üniversite için çok önemli olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu. Konuşmaların ardından 2014-2015 Akademik Yılı'nın ilk dersi, Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tayfun Atay tarafından verildi. Atay'ın konuşması uzun süre alkışlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okan, eğitim ateşini yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN