Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-Okul Nakil Sonuçları açıklandı

TEOG Nakil Sonuçları ve lise nakil sonuçları MEB E-Okul sistemi üzerinden açıklandı. Nakil sonuçlarını E-Okuldan öğrenebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 11.10.2014 14:25
E-Okul Nakil Sonuçları açıklandı
TEOG Nakil Sonuçları E-Okul sitesi üzerinden açıklandı. Lİse nakil sonuçlarını veliler ve öğrenciler e-okul üzerinden sorgulayıp öğrenebilecek. TEOG nakil işlemlerinde Milli Eğitim Bakanlığı daha önce nakil sonuçlarının yeni nakil başvuruları alındıktan ve bayramdan sonra açıklanacağını bildirmişti. 10 Ekim Cuma günü açıklanan Nakil Sonuçlarına siz de e-okul sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-Okul üzerinden nakil sonuçkarını öğrenmek isteyen adayların, e-okul sistemine giriş yapmaları yeterli oluyor.

E- Okul üzerinden nakil sonuçlarını öğrenmek için tıklayın.

Nakil Sonuçları 10 Ekim'de açıklanacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaöğretim kurumlarında yarın yapılması gereken nakil işlemlerini, Kurban Bayramı'ndan sonraki nakil başvuru süreciyle birleştirilerek, kabul işlemleri ve yerleştirmeleri 10 Ekim Cuma günü toplu yapacak.

Bakanlıkça illere gönderilen yazıda, ortaöğretim kurumları arasındaki nakil ve geçişlerin Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri hatırlatıldı.

Yönetmelik uyarınca, haftanın ilk dört günü veli tarafından mesai saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile yapıldığı belirtildi.

Şartları taşıyan öğrencilerin nakil başvuruları naklen gidilmek istenilen okul müdürlüğüne e-okul sistemi üzerinden iletildiği, onay veya ret işlemlerinin nakil istenilen okulca e-okul üzerinden haftanın son iş günü cuma mesai saatlerinde gerçekleştirildiği hatırlatıldı.

Bakanlığın illere gönderdiği yazıya göre; bu durumda, 29 Eylül-2 Ekim'deki nakil başvurularının kabul işlemlerinin 3 Ekim Cuma yapılması gerekiyor. Ancak 3 Ekim Cuma gününün Kurban Bayramı arifesi olması ve bugünün "idari izin" olarak açıklanması nedeniyle okullarda da idari izin yapılacak. Bugün, okul idarecilerinin bir kısmının izinli olması; sosyal bilimler liseleri ile önünde hazırlık sınıfı bulunan Anadolu liselerinin Türkçe ve yabancı dil derslerinden yeterlilik sınavı yapılacağından komisyon oluşturulması da mümkün olamayacak.

Dolayısıyla 3 Ekim Cuma yapılması gereken nakil kabul işlemleri, tatile (idari izin) denk gelmesi sebebiyle, yönetmelik hükümlerine göre "takip eden iş günü yapılması" gerektiğinden nakil kabul işlemleri, tatil sonrası ilk iş günü olan 8 Ekim Çarşamba gerçekleştirilecek.

8 Ekim Çarşamba nakil kabul işlemleri yapıldığı takdirde, yeninakil başvurulan için sadece 9 Ekim Perşembe yani bir günlük başvuru süresi kalacak. Bu durumda 10 Ekim Cuma da nakil kabul işlemleri yapılacağından bayram tatilini hafta sonu tatili ile birleştiren aileler ve diğer veliler için, normal şartlarda 4 gün olannakil başvuru süresi bir günle sınırlı olacağından tereddüt ve mağduriyetlerin yaşanması muhtemel olacak.

Bu nedenle, 3 Ekim 2014 Cuma günü yapılması gereken nakil kabul işlemlerinin bayramdan sonraki nakilbaşvuru süreciyle birleştirilerek 8-9 Ekim 2014 tarihlerinde başvurular da alınarak nakil kabul işlemleri ve yerleştirmeler 10 Ekim Cuma toplu şekilde yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul Nakil Sonuçları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN