Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KPSS sonuçları ne zaman açıklanıyor?

KPSS sonuçlarının açıklanması bekleniyor. ÖSYM KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağını açıkladı mı?

Giriş Tarihi: 11.10.2014 12:18
ÖSYM tarafından açıklanması beklenen KPSS sonuçlarında heyecan en üst seviyeye çıkmış durumda. KPSS ön lisans ve ortaöğretim sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda net bir açıklama gelmese de KPSS sonuçlarının kısa bir süre içerisinde açıklanması bekleniyor. ÖSYM tarafından resmi bir açıklama gelmemiş olması ise KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun her gün sorulmasına neden oluyor.
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak henüz net bir tarih vermek mümkün değil ancak geçen zamanı ve ÖSYM'nin daha önceki sınavları ne kadar kısa sürede açıkladığını düşünürsek KPSS sonuçları çok yakın zamanda açıklanabilir.

KPSS SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur.

Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Bu sınava katılan adayların öğrenim düzeylerine uygun ilgili yılın KPSS puanları yanında, öğrenim düzeylerine uygun KPSSP122, KPSSP123, KPSSP124 puanları da hesaplanacaktır. Adayların KPSS puanları KPSS kılavuzunda yer alan "Değerlendirme" maddesinde belirtildiği şekilde hesaplanacaktır. Bu sınava katılacak adaylar için öğrenim düzeylerine göre hesaplanacak olan KPSSP122, KPSSP123, KPSSP124 puanları, KPSS sonuç bilgileri içinde yer almayacak, DHBT sonuç bilgileri içinde yer alacaktır.

Kaynak: Haber7
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS sonuçları ne zaman açıklanıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN