Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğa Koleji'nde Harvest Fest coşkusu

Doğa Koleji, gelecek neslin doğayı tanıması ve çevre bilincini içselleştirmesi için Harvest Fest (Hasat Festivali)'i öğrencileriyle kutladı.

Giriş Tarihi: 20.10.2014 12:22 Güncelleme Tarihi: 21.10.2014 07:21
Doğa Koleji'nde Harvest Fest coşkusu
Doğa Koleji, her yıl Ekoloji Bölümü tarafından organize edilen Harvest Fest, bu yılda tüm Doğa Koleji kampüslerinde eş zamanlı gerçekleştirildi.

Doğa Koleji Harvest Fest etkinliğinde, küçük çiftçiler birbirinden renkli görüntüler oluşturdu. Geleceğin garantisi Harvest Fest Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile çevre bilinci yüksek nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Doğa Koleji, öğrencilere sağlıklı gıdanın özü olan tohum ve tarım kültürünü yaşayarak öğretiyor.

Etkinliğimizde,1.sınıf öğrencilerimiz buğday tohumu ekerken , 2.Sınıf öğrencilerimiz ise ekoloji ile ilgili hazırlanmış flash cardları arkadaşlarına öğretmeye çalışarak 'Word Master' oldular. 3.sınıfların hazırlamış olduğu Tohum Kütüphanesi ise öğrencilerin oldukça ilgisini çekti. 4.sınıfların hazırlamış olduğu salataların ise tadına doyum olmadı. Ayrıca tarım alanını ekime hazırladılar ve bitkisel atıkları kompost alanına taşıyarak kompost yapımı hakkında bilgilendirme yaptılar aynı zamanda Doğa Koleji öğrencileri yöresel bir yemek olan 'Hedik' i tadarak Hasat Şenliği'ni keyifle tamamladılar.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğa Koleji'nde Harvest Fest coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN