Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kişiye özel TEOG sınavı

Giriş Tarihi: 5.11.2014
Kişiye özel TEOG sınavı

MEB, TEOG sınavını sağlık sorunları nedeniyle evde ve hastanede eğitim gören öğrencilerin ayağına götürecek. Bu öğrenciler evinde ya da hastanede sınava girebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 8'inci sınıflara uygulanacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında kişiye özel sınav yapacak. MEB, TEOG sınavını sağlık sorunları nedeniyle evde ve hastanede eğitim gören öğrencilerin ayağına götürecek. Bu öğrenciler evinde ya da hastanede sınava girebilecek.

DİYABETLİLERE ÖZEL İLGİ

MEB, her özür grubuna göre sınav yeri ve yardımcı personel de ayarladı. Hiperaktif ve dikkat eksikliği olan çocuklar için ayrı sınıfta tek başına 15 dakika fazla süre ile sınav yapılacak. Diyabet, astım, epilepsi hastası öğrenciler de unutulmadı. İlk kez bu sınavda velilerin dilekçeleri talepleri durumunda sınav gözetmeni hangi öğrencinin ne tür hastalığı olduğunu bilecek ve kriz durumunda öğrenciye müdahale edecek. Bu kapsamda diyabet hastası öğrencinin yiyecek ve içecek olmasına müsaade edilecek. TEOG birinci dönem ortak sınavları 26-27 Kasım 2014'te ikinci dönem ise 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kişiye özel TEOG sınavı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN