Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tercihleri sona eriyor

17 Kasım'da başlayan 2014/2 tercihleri sona eriyor. Adayların tercihlerini bugün saat 23:59'a kadar aracılığıyla yapmaları gerekiyor.

Giriş Tarihi: 26.11.2014 09:43 Güncelleme Tarihi: 26.11.2014 09:44
ÖSYM KPSS tercihleri sona eriyor
2014/2 tercihleri bugün saat 23.59 itibariyle sona eriyor. KPSS 2014/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme için tercih kılavuzu 17 Kasım'da yayınlanmıştı. Yapılan tercihlerle toplam 5 bin 67 kadroya yerleştirme yapılacak.

KPSS TERCİH SÜRESİ UZATILMAYACAK

'den yapılan KPSS duyurusunda adayların tercihlerini 17-26 Kasım 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacakları belirtilirken, ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listelerinin geçerli olmayacağı ve KPSS tercih süresinin de uzatılmayacağı bildirildi. KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerektiği de açıklamada yer aldı.

ADAYLARIN EĞİTİM BİLGİLERİNİ KONTROL ETMELERİ ÖNEMLİ

Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) adaya ait kayıt bilgilerinde yer almaktadır. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede Merkezimiz tarafından bu bilgiler kullanılacaktır. Adaylar, ais.osym.gov.tr adresinden eğitim bilgilerini kontrol ederek tercihlerini yapmalıdır.

Adaylar, aynı düzeyde birden fazla ortaöğretim/ön lisans/lisans eğitim bilgisinin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydını sağlayabileceklerdir. Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adaylar, aynı anda her iki diplomalarında yazan program/alanlarına (sistemde kayıtlı bilgileri doğrultusunda) yönelik tercih yapabileceklerdir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) eğitim bilgileri eksik veya hatalı olan adaylar ile Danıştay 12.Daire Başkanlığının kararı gereğince alt öğrenim düzeyindeki kadrolardan tercih yapabilecek durumda olanlardan ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) alt öğrenim düzeyine ilişkin eğitim bilgisi yer almayanlar, 17-26 Kasım 2014 tarihleri arasında (26 Kasım 2014 günü saat 16.00'ya kadar) ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden bu bilgilerinin sisteme kaydını yaptırabileceklerdir. Tercih işlemleri için aday tarafından Merkezimize gönderilen mezuniyet/öğrenim durumu belgeleri işleme alınmayacaktır. Sadece, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından eğitim bilgilerine ilişkin yapılacak güncellemeler, 2014/2 KPSS tercih/yerleştirme işlemi için geçerli olacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖSYM KPSS tercihleri sona eriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN