Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: itirazları internetten yapılabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (), sınavlara itirazların internet üzerinden alınabileceği "Sınav İtiraz Modülü"nü faaliyete geçirdi.

Giriş Tarihi: 1.12.2014 12:44
MEB: TEOG itirazları internetten yapılabilecek
Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş () sistemi kapsamında, 26-27 Kasım'da yapılan ortak sınavlarla ilgili itirazlar internet üzerinden yapılabilecek.

"Sınav İtiraz Modülü"ne, "http://esinav..gov.tr/ItirazGiris.aspx" adresinden ulaşılabilecek. İtiraz başvuruları için öğrencinin TC kimlik numarası ve nüfus cüzdanı seri numarası kullanılacak.

MAZERET SINAVLARI 13-14 ARALIK'TA

Mazeret sınavları ise 13-14 Aralık'ta yapılacak. İkinci dönem ise merkezi ortak sınavlar, 29-30 Nisan 2015'te, mazeret sınavı ise 16-17 Mayıs 2015'te gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavlarına, olumsuz hava koşulları nedeniyle giremeyen öğrencilerin 13-14 Aralık'ta mazeret sınavına alınacağını açıklad

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB: TEOG itirazları internetten yapılabilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN