Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tercih sonuçlarınızı öğrendiniz mi?

, 2014/2 yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Sonuçları merakla bekleyenler ÖSYM'nin sitesine akın etti.

Giriş Tarihi: 3.12.2014 10:45 Güncelleme Tarihi: 3.12.2014 10:48
ÖSYM KPSS tercih sonuçlarınızı öğrendiniz mi?
tercih sonuçları internet sitesi üzerinden açıklandı.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

Yerleştirme sonuçlarının, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebileceği belirtildi.

Açıklamada, "Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir" ifadelerine yer verildi.

KPSS yerleştirme sonuçları öğrenmek ve sorgulamak için https://sonuc.osym.gov.tr adresine tıklayın.

ATANAMAYAN SOSYAL HİZMETLER TEKNİKERLERİ İŞ İSTİYOR

Sosyal Hizmet Teknikeri Mehmet Gür, sosyal hizmetler teknikerlerinin iş istediğini bildirdi.

Mehmet Gür, kendisi gibi mağdur olan sosyal hizmetler teknikerleri ile birlikte yaptığı basın açıklamasında, 'O kadar çok sosyal hizmeti alınırken neden bunların yanına teknikerlerin alınmaması ve bu bölümü okuyan on binlerce öğrencinin atamaları yapılmaması ve mezunların her geçen gün artmasına rağmen halen bir atama söz konusu olmamıştır' dedi.

'Geçen Kasım ayında bilindiği üzere ÖSYM KPSS tercih kılavuzu yayınlandı. Fakat sosyal hizmetler ön lisans mezunlarına yer verilmediğini gördük. Tüm kurumlarda olduğu gibi her zaman yardımcılara ihtiyaç duyulmuş ve duyulmaya da devam ediyor. Örneğin bir iş yeri açtığınızda bile sadece müdüriyetle işlerin yürütülmesi zor ve işlerin uzun zaman alması kaçınılmaz bir durumdur. Bunları düşünerekten sosyal hizmetlerin kolları uzun olduğundan sadece uzmanlarla yapılacak bir işin olmadığını ve teknikerlere yani yardımcılara ihtiyaç vardır. Biz teknikerler olarak bizim işlerimizi özel çalışanlar ve kendi bölümü olmayan insanların buralarda çalışmaları ne kadar verimli olabilir ki? ' diye Soran Gür, açıklamasını şöyle tamamladı:

'Onlar sosyal hizmetin amacı ne olduğunu bilmeden okumadan bu işleri yapıyorlar. Tekrardan örnek verilirse sosyal hizmet uzmanı bir konferansa katılacak ve aynı zamanda da diğer işlerine de yetişmelidir. İşte burada bizler yani sosyal hizmet teknikerleri devreye gireceğiz. Eski adıyla köye gidip rapor tutulması lazım. Aynı işe bir arada gidemeyeceğine göre bu raporu bizlerin hazırlaması gerekir. Özel çalışanlar mı yapacak bunlar nasıl rapor tutacağını bilemeden eksik bilgi ile geri gelecekler. Çünkü bunlar bu meslek hakkında çok fazla bilgi ve donanıma sahip değiller. Biz buradan tüm yetkililere sesleniyoruz. Bazı milletvekilleri bu sese kulak verse de yeterli olmuyor. 28 bin mezun hala kara kara düşünmektedir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖSYM KPSS tercih sonuçlarınızı öğrendiniz mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN