kredi ve burs sonuçları heyecanla bekleniyor

'ya kredi ve burs başvurusunda bulunan öğrenciler sonuçların açıklanmasını ve e-devlet üzerinden burs ve kredileri sorgulamayı heyecanla bekliyor.

Giriş Tarihi: 4.12.2014 18:11
KYK kredi ve burs sonuçları heyecanla bekleniyor
burs ve kredi sonuçları henüz açıklanmadı ancak yakın zamanda açıklanması bekleniyor. KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklanmasını öğrenciler merak içinde bekliyorlar. Yüksek Öğrenim öğrencileri için yapılan KYK burs ve kredi ödemeleri de sonuçlar açıklandıktan sonra Ocak ayından itibaren başlayacak. KYK burs ve kredi sonuçları belli olduktan sonra e-devlet üzerinden sorgulanabilecek.

KYK BURS VE KREDİ İÇİN NOTERE GİTMEYE GEREK VAR MI?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan yaptığı açıklamada, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs-Kredi Yönetmeliği'nde yapılan değişikliği anımsatarak, burs almaya hak kazanan öğrencilerin bundan sonra notere giderek taahhütnameyi tasdik ettirmelerinin gerekmeyeceğini vurguladı.

Bu düzenlemeyle senet olayının kalktığını ifade eden Kaymakcan, vatandaşın notere ücret ödemesine gerek kalmadığını ifade etti.

Daha önceki uygulamayı anlatan Kaymakcan, öğrenim kredisi veya burs almaya hak kazanan öğrencilerin eskiden notere gittiğini, ücret ödeyerek buradan taahhütnameyi aldığını belirtti. Kaymakcan, ''Öğrenciler bu külfetten kurtulmuş oldu'' dedi.

Öğrenci tarafından taahhütnamenin öğrenci tarafından elden kuruma veya bölgelerdeki yurtlara iletildiğini hatırlatan Kaymakcan, ''Bize gelen senetler sistemde taranıyor, ondan sonra öğrencinin hesabı açılıyordu'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK kredi ve burs sonuçları heyecanla bekleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN