'den psikolojik destek

Giriş Tarihi: 8.12.2014 11:57
MEB'den psikolojik destek

Okullarda öğretmen şiddetini engellemek için öfke kontrolü eğitimi verilecek.

Okullarda öğretmen şiddetine psikolojik destek geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (), okul güvenliği kapsamında öğretmen ve yöneticilerin öğretmenlere 'dayak' ya da sözlü şiddetine karşı psikolojik destek verecek. Öğretmenlere öfke kontrolü eğitimi verilecek. Ayrıca öğrenciye şiddet gösteren öğretmen ve yöneticiler terfi alamayacak.

19'uncu Milli Eğitim Şura'sı okul güvenliğine ilişkin aldığı kararlar okulların yapısını sil baştan değiştirecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nın da üzerinde çalıştığı şura kararlarında müdür, öğretmen, öğrenci ve veli şiddetine karşı önlemler de masaya yatırıldı.

ŞİDDET GÖSTERENE PSİKİYATRİST

İhtiyacı olduğu tespit edilen öğretmenlere öfke kontrolü, çatışma yönetimi, arabuluculuk gibi konularda psikolojik destek sağlanacak. Öğrenciye şiddet uyguladığı tespit edilen öğretmen, yönetici ve denetçilerin üst görevlere atanması engellenecek.

MEB ÖĞRETMENİN AVUKATI OLACAK

Okul personeli ve öğrencilere yönelik veli şiddeti, yaralama, gasp gibi olaylar yaşanması halinde MEB öğrencilerin ve personelin savunmasını hukuken üstlenecek. Okullara halkla ilişkiler birimi kurulacak. Velilerin izinsiz ders saatlerinde okula ve sınıfa girmesi engellenecek.

OKUL DÜZENİNİ BOZAN ÖĞRENCİ AÇIK LİSEYE

Okul güvenliğini tehdit edici davranışlarda bulunan risk grubundaki öğrenciler okuldan atılacak, açık lisede eğitimine devam edecek. Risk grubunda bulunan, şiddet, gasp, hırsızlık, kamu düzenini bozan olaylara karışan çocukların emniyetteki bilgileri ile uyuşturucu, madde, alkol bağımlılığı tedavisi gören çocukların sağlık kurumlarındaki bilgileri okul yönetimleri ile paylaşılacak.

OKULLARA KAMERA GELECEK

Okula silahlı ve ya da bıçak gibi kesici aletlerle gelinmesini önlemek için okul girişlerine x-ray cihazı kurulacak. Güvenlik görevlisi gelen kişileri karşılayacak ve ön bilgi alacak. Okul içi ve çevresi kameralar takılacak ve sınıf içindeki kameralar ile olası şiddet olayları takip edilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB'den psikolojik destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN