İngilizce'nin sırrı Daily SABAH'ta

EPI'nin uygulayıcısı EF Education First'ün Akademik Yönetim Direktörü Bish, İngilizce öğrenmek için başta Daily SABAH olmak üzere yabancı yayınların okunmasını tavsiye etti

Giriş Tarihi: 10.12.2014
İngilizce'nin sırrı Daily SABAH'ta
Türkiye, EF English Proficiency (EPI) İngilizce Yeterlilik Endeksindeki puanını son 7 yılda tam 10.14 puan artırarak Avrupa'daki ülkeler arasında İngilizcesini en çok geliştiren ülke oldu. Ancak 63 ülkenin katıldığı endekste 47'nci sırada yer aldı. Dünyada ilkkez 2011'de İngilizce yeterlilik endeksini uygulayan EF Education First'ün Akademik Yönetim Direktörü David Bish, Türkiye'nin durumunu SABAH'a değerlendirdi. Bish, etkili bir İngilizce öğrenmek için başta Daily SABAH olmak üzere yabancı yayınların okunmasını tavsiye etti. Bish "İngilizce yeterliliğini artıran temel bazı unsurlar var. Bu çok basit şeylerin başında batı medyasına erişimi sağlamak geliyor. İngilizce televizyon kanalları, öğrencilerin, bireylerin Amerikan ve İngiliz dizilerini izleyebilecekleri, İngilizce müzik dinleyebilecekleri, İngilizce gazeteleri okuyabilecekleri kanallar" dedi.

GRAMERE ODAKLANILMAMALI

Bish, Türkiye'nin İngilizce yeterliliğini ise şöyle değerlendirdi: "Bence Türkiye'nin seviyesi düşük olsa da belirgin şekilde bir iyileşme var. Türkiye'de pek çok şey doğru yapılıyor. İngilizcenin iletişim için kullanılması gerektiğine inanıyoruz. Dil eğitimini gramer üzerinde odaklarsak doğru ihtiyaçları karşılayamayız. Kişilere gerekli eğitimi veremeyiz. İngilizce eğitiminde en önemli başarı faktörünün motivasyon olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye'de anlamı ifade etme amacı yerine gramer ağırlıklı yaklaşımın hâkim olduğunu görüyoruz. Teknoloji de dil eğitiminde çok önemli."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngilizce'nin sırrı Daily SABAH'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN