Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler engellilerle empati kurdu

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde eğitim veren Kapaklı Belediyesi Ortaokulu öğrencileri anlamlı bir projeye imza atarak, engellileri anlamak için önce bedensel engelli daha sonra da görme engelli rolüne büründü, engellilerle empati kurdu.

Giriş Tarihi: 15.12.2014 11:25
Öğrenciler engellilerle empati kurdu
Kapaklı Belediyesi Ortaokulu öğrencileri, Engelliler Dayanışma Kulübü aracılığıyla başlattığı 'Bir Engel de Sen Kaldır' projesi ile herkesin birer engelli adayı olduğuna dikkat çekerek engelli vatandaşların yaşam koşullarının daha iyi anlaşılabilmesi için empati kurdu. İlk etapta öğretmen ve öğrenciler tekerlekli sandalye ile yerden kitap toplamaya çalıştı. Bu parkurda bedensel engellilerin yaşadıkları zorlukların daha iyi anlaşılması amaçlandı. 2'nci parkurda ise gözler bağlı olarak verilen görevler tamamlanarak görme engellilerin çektiği zorluklar hissedilmeye çalışıldı. Etkinlik, Kapaklı Belediyesi Ortaokulu'nda gün boyu sürdü.

Engelliler Dayanışma Kulübü aracılığıyla başlatılan 'Bir Engel de Sen Kaldır' projesi kapsamında Okul Aile Birliği Başkanı Safiye Savaş ve öğretmenlerin katkılarıyla alınan tekerlekli sandalye ile koltuk değnekleri, ihtiyaç sahiplerine teslim edilmek üzere Okul Müdürü Suat Yüksel tarafından Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi'ne verildi.

Okul Müdürü Suat Yüksel proje ile ilgili olarak, "Belli aralıklarla değil, her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız. Okulumuzun konferans salonu tamamlanmak üzere. İstediğiniz zaman bu salonumuzdan faydalanabilirsiniz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler engellilerle empati kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN