Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin pilotları için akademik işbirliği

Giriş Tarihi: 17.12.2014
Geleceğin pilotları için akademik işbirliği

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Türkiye'nin pilot açığını kapatmak amacıyla 19 Mayıs Üniversitesi'yle işbirliği yaparak iddialı bir projeyi hayata geçirdi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ile 19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) arasında Türkiye'nin pilot ihtiyacını karşılamak amacıyla işbirliği yapıldı. İki üniversite arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Türkiye'de havacılığın gelişmesine önemli katkı sağlanması hedefleniyor. Pilot adaylarına HKÜ'nün Gaziantep, İstanbul ve Ankara'da bulunan merkezlerinde teorik, OMÜ'nün Ballıca Kampusu'nda uygulamalı eğitimler verilecek.

PİLOT İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ

Türkiye'de ciddi anlamda pilot açığı olduğunu belirten HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, yapılan işbirliği ile pilot açığının kapanacağını söyledi. OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, iki üniversite arasında imzalanan protokolün çok iyi sonuçlar ortaya koyacağını belirterek, "İddialıyız, bu proje çok kısa sürede havacılık alanında lider olacak" dedi.

RASMUSSEN KALYONCU'DA
Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından 19-20 Aralık 2014 tarihlerinde "Ortadoğu'da Barış: Oyuncular, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu" gerçekleştirilecek. Sempozyumun açılışını Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Eski NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen yapacak. Sempozyumda Ortadoğu'daki siyasi krizlere çözüm önerileri sunulması hedefleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin pilotları için akademik işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN