uygulamalarına özel ödül

Türkiye'nin AB'ye uyum sürecinde rekabeti arttırıcı, bilgiye dayalı, e-hizmetlere odaklanmış dönüşümü hızlandırmak amacıyla oluşturulan "e-TR Ödülleri"nin bu yılki finalistleri belli oldu. Ayrıca uygulamalarıda eTR Özel Ödül sahibi olcak

Giriş Tarihi: 18.12.2014 16:31
e-Devlet uygulamalarına özel ödül
Türkiye'nin AB'ye uyum sürecinde rekabeti arttırıcı, bilgiye dayalı, e-hizmetlere odaklanmış dönüşümü hızlandırmak amacıyla oluşturulan "eTR Ödülleri"nin bu yılki finalistleri belirlendi.

ve TBV tarafından, ana sponsorluğunda, bu yıl 12'ncisi gerçekleştirilecek "eTR Ödülleri"nde finalistler arasından ödül kazananlar, 15 Ocak 2015 tarihinde açıklanacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirilecek tören sırasında jürinin yapacağı elektronik oylama ile sonuçlar belirlenecek.

Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler", "Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler", "Kamudan Kamuya e-Hizmetler" ve "Yerel Yönetimler" kategorilerinde toplam 39 projenin başvurduğu "eTR Ödülleri"nde 20 proje her biri konusunda uzman kişiler tarafından yapılan değerlendirme sonucunda finale kalmaya hak kazandı.

Bu kategorilerin dışında eDevlet uygulamaları ile örnek olan veya örnek teşkil edebilecek uygulamalar da eTR Ödülleri töreninde "Özel Ödül"ün sahibi olacak. Ayrıca, önceki yıllarda eTR ödülü almış olan projelerin gelişimlerinin takip edilmesi ve projelerin kazanımlarının değerlendirilmesi sonucunda TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından "En İyi Gelişim Gösteren Proje" ödülü verilecek. Finale kalan projeler şu şekilde sıralandı:

Kamu Kurumlarına Yönelik Kategoriler'de: Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetlerde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın "Çevrimiçi Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetim Sistemi", Ekonomi Bakanlığı'nın "Serbest Bölgeler Bilgisayar Uygulama" ve Sosyal Güvenlik Kurumu Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın "E-Fatura" projesi; Kamudan Vatandaşa eHizmetlerde, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü'nün "Mobil Kaza Tespit Tutanağı Uygulaması", Dışişleri Bakanlığı'nın "Konsolosluk Otomasyon Projesi" ve Konya İl Emniyet Müdürlüğü'nün "Konya-Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES)" projesi; Kamudan Kamuya eHizmetlerde , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nün "Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri Bilgi Sistemi", İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nın "E-Otoban Projesi" ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nün "Orman Yangınlarını Anlık Olarak Havadan İzleme, Görüntü Aktarılma ve Değerlendirme Sistemi" projesi.

"YEREL YÖNETİMLERE YÖNELİK KATEGORİLER"


Yerel Yönetimlere Yönelik Kategorilerde: Küçük Ölçekli Belediyede, Artvin Belediyesi "Artvin Kabir Projesi"; Orta Ölçekli Belediyede Bağcılar Belediyesi'nin "ÇINAR: Bağcılar E-Dönüşüm Projesi", Kadıköy Belediyesi'nin " Dijital İletişim Bürosu", Küçükçekmece Belediyesi'nin "Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Otomasyon Projesi", Selçuklu Belediyesi'nin "e-Doğrudan Temin(e-DT)", Süleymanpaşa Belediyesi'nin "MobilCep Başkan Uygulaması" ve Şahinbey Belediyesi'nin "Açık Veri Portalı" projesi.

Büyük Ölçekli Belediye'de ise İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün "İnteraktif Yolcu Bilgilendirme Sistemi", Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi İSU Genel Müdürlüğü'nün "İKABİS Projesi (Altyapı Bilgi Sistemi)" ve Konya Büyükşehir Belediyesi'nin "Toplu Ulaşım Elektronik Ücret Toplama Sisteminde Temassız Bankacılık Kartlarının Kullandırılması" projesi finale kaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
e-Devlet uygulamalarına özel ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN