Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birleşmiş Milletler'den Türk eğitimciye ödül

Giriş Tarihi: 19.12.2014
Birleşmiş Milletler'den Türk eğitimciye ödül

Birleşmiş Milletler Gazeteciler Derneği, dünyada eğitime sağladığı katkılardan dolayı Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel'e New York'ta "Küresel Eğitime Katkı" ödülü verdi

Birleşmiş Milletler Gazeteciler Derneği'nin (UNCA) dünya barışı ve küresel kalkınmaya yönelik yapılan çalışmaları cesaretlendirmek için her yıl düzenlediği geleneksel balosunda dağıtılan ödüllerden biri, bu yıl bir Türk eğitimciye verildi. New York'ta Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon'un ev sahipliğinde gerçekleşen törende Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, "Küresel Eğitime Katkı Ödülü"nü aldı. Yücel, dünyada bu dalda ödüle layık görülen ilk Türk oldu. Ödülünü Ban Ki-moon'un elinden alan Yücel'in katıldığı törene BM yetkililerinin yanı sıra, çok sayıda siyasetçi, diplomat, sanatçı ve gazeteci de katıldı. Törende konuşma yapan Enver Yücel, eğitimin önemine değinerek insanlığın geleceğini eğitimin biçimlendirdiğini söyledi. Eğitimde aksaklık yaşanması durumunda dünyanın ve insanlığın da kaybedeceğini vurgulayan Yücel, "Dünyada eğitimin çözemeyeceği sorun olmadığına inanıyorum" dedi.

SORUNLARA DEĞİNDİLER
Ödül töreni sonrasında Ban Ki-moon ile özel bir görüşme de yapan Yücel, dünyada yaşanan eğitim sorunlarına, özellikle de mülteci çocukların eğitimine ve çözüm yollarına dair Ban Ki-moon'la paylaşımlarda bulundu. Gecede BM'de görev yapan gazetecilere, yaptıkları haber dalları ve konularına göre de ödüller verildi. Ünlü tenor Andrea Bocelli de "Küresel İnsaniyet" ödülünü aldıktan sonra konuklara bir konser verdi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK SORUNU
1957'de Giresun'da doğan Enver Yücel, lise eğitimini Haydarpaşa Lisesi'nde yatılı olarak tamamladı. Ardından da bugünkü ismi Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi olan İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü'nü bitirdi. Eğitimi dünyanın çözülmesi gereken en önemli problemi olarak gören Yücel, bu amaçla eğitim alanını bir sosyal sorumluluk olarak da tanımlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birleşmiş Milletler'den Türk eğitimciye ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN