Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2015 Başvuruları ne Zaman Başlıyor

bu yıl ve sınavsız geçiş için başvuruların alınmasına yönelik kamuoyunu bilgilendirme amacıyla aday el rehberi, sınav takvimi posteri ve bir kamu spotu hazırladı.

Giriş Tarihi: 24.12.2014 11:57
2015 YGS Başvuruları ne Zaman Başlıyor
Başvuruları ne Zaman Başlıyor (Üniversite Sınavı) 2015

bu yıl YGS ve sınavsız geçiş için başvuruların alınmasına yönelik kamuoyunu bilgilendirme amacıyla aday el rehberi, sınav takvimi posteri ve bir kamu spotu hazırladı.

Kamu spotunda özellikle adayların, başvuru işlemlerini tamamlamaları ve bu yüzden mağduriyet yaşamamaları için çeşitli uyarılarda bulunuldu.

Sınav takvimi posterine yer verilen kamu spotunda başvuru tarihleri hatırlatıldı, alt yazı şeklinde başvuru ücretinin yatırılabileceği anlaşmalı bankaların isimleri de belirtildi.

Yaklaşık 45 saniye süren kamu spotunda ÖSYM, adayların 2015 ÖSYS'ye katılabilmek için 5–19 Ocak 2015 tarihleri arasında ÖSYM'nin başvuru merkezleri, sınav koordinatörlükleri veya bireysel olarak internet üzerinden başvurularını yapabileceklerini, kişisel şifre ve T.C. kimlik numarası ile tüm işlemlerini ÖSYM'nin internet sayfasından takip edebileceğini hatırlatıyor.

ÖSYM ayrıca hazırladığı ve üzerinde YGS ve 'nin yapılacağı tarihlerin yer aldığı sınav takvimini tüm okullara ve ilgili kurumlara gönderecek.sınav takvimini açıkladı, bunların arasında en çok merak edilen YGS sınavının ne zaman yapılacağı sorusu idi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2015 YGS Başvuruları ne Zaman Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN