Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de akredite çalışması

" sistemimizin akredite olması bizi yurt dışında da öğrencileri olan bir sistem olarak daha da rahatlatacak. Bu anlamda yaklaşık bir yıl önce akreditasyon çalışmalarımızı başlattık

Giriş Tarihi: 24.12.2014 10:39
Açıköğretim'de akredite çalışması
(AÜ) Rektörü Prof. Dr. Gündoğan, " sistemimizin akredite olması bizi yurt dışında da öğrencileri olan bir sistem olarak daha da rahatlatacak. Bu anlamda yaklaşık bir yıl önce akreditasyon çalışmaları başlatıldı" dedi.

(AÜ) Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde, Mühendislik Fakültesi "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" ve Mühendislik Fakültesi programlarının Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) Akreditasyonu ile EUR-ACE etiketi belgelerinin takdim töreni yapıldı.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, törende yaptığı konuşmada, Mühendislik Fakültesinin başarısının tesadüf olmadığını ve aldığı ödülle nedeniyle gururlandıklarını ifade etti. Mühendislik Fakültesinin, akreditasyon sürecindeki başarısı nedeniyle AÜ'deki diğer fakültelere de örnek olduğunu aktaran Gündoğan, akredite olan diğer fakülteler konusunda bilgi verdi.

Açıköğretim sisteminin de akredite olması için çalışmalar yaptıklarını belirten Gündoğdu, "Açıköğretim sistemimizin akredite olması bizi yurt dışında da öğrencileri olan bir sistem olarak daha da rahatlatacak. Bu anlamda yaklaşık bir yıl önce akreditasyon çalışmaları başlatıldı" dedi.

MÜDEK'in 2007 yılında dernek haline geldiğini ifade eden MÜDEK Yönetim Kurulu Başkanı Erbil Payzın ilk EUR-ACE etiketi belgesini AÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne verdiklerini söyledi. Payzın, Mühendislik Fakültesini "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" kazandığı için kutladı.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Mühendislik Fakültesi çalışanlarına, öğrencilerine ve Sürekli İyileştirme Ekibine "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü"ne verdikleri emek için teşekkür etti. Konuşmaların ardından, "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" ve Mühendislik Fakültesi programlarının MÜDEK Akreditasyonu ile EUR-ACE etiketi belgelerinin takdim töreni yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Açıköğretim'de akredite çalışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN