nızı öğrenin

MEB tarafından yapılan 13 Aralık MTSAS nı meb.gov.tr adresi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 25.12.2014 12:09
Ehliyet sınav sonuçlarınızı öğrenin
MEB tarafından yapılan 13 Aralık MTSAS sonuçları soru ve cevapları meb.gov.tr adresi üzerinden yapılan açıklama ile adaylara duyuruldu. Sınav sonuçlarını, http://www.meb.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarasını girerek öğrenebilirsiniz.

SINAV SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.

2015 EHLİYET SINAVI TARİHLERİ VE EHLİYET SINAVLARI TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı sürücü adaylarının merakla beklediği 2015 sınavı takvimini ilan etti. MEB'in duyurusuna göre yıl içinde 6 ehliyet sınavı (MTSKS) yapılacak. Ehliyet sınavı sonuçları ise sınav yapıldığı tarihten 10 gün sonra açıklanacak. Ehliyet sınavı takvimine göre 2015'in ilk sınavı 10 Ocak'ta yapılacak.

2015-MTSKS-1 Ehliyet Sınavı = 10 Ocak 2015 Cumartesi

2015-MTSKS-2 Ehliyet Sınavı = 21 Mart 2015 Cumartesi

2015-MTSKS-3 Ehliyet Sınavı = 27 Haziran 2015 Cumartesi

2015-MTSKS-4 Ehliyet Sınavı = 22 Ağustos 2015 Cumartesi

2015-MTSKS-5 Ehliyet Sınavı = 10 Ekim 2015 Cumartesi

2015-MTSKS-6 Ehliyet Sınavı = 12 Aralık 2015 Cumartesi

EHLİYETİ OLANLAR DİKKAT!

Ehliyet sistminde son yapılan düzenlemelere göre 9 Mayıs 2013'ten önce alınmış sürücü sertifikalarının 29 Mayıs 2015'e kadar sürücü belgesine dönüştürülmesi gerekiyor. Aksi takdirde belirtilen tarihlerin dışında ehliyet iptal olabiliyor.Bu konu ile ilgili konuşmasına devam eden İsmail Yılmaz, şunları kaydetti: "İlgili yönetmelikte, 'Sürücü sertifikasının sürücü belgesine dönüştürülmesi süresi en çok iki yıldır. Süresi içerisinde sınıfına uygun sürücü belgesi ile değiştirilmeyen sertifikaların geçerliliği sona erer. Sertifikalar sürücü belgesiyle değiştirilmedikçe karayolunda araç kullanama yetkisi vermez' denilmektedir. Geçici 2'nci maddede ise 'Bu yönetmeliğin yayımı tarihinden önce, düzenlenmiş olan sürücü sertifikaları bu yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren iki yıl içerisinde sürücü belgesine dönüştürülür. Süresi içerisinde sınıfına uyan sürücü belgesi ile değiştirilmeyen sertifikaların geçerliliği sona erer' ifadesi yer alıyor."

9 Mayıs 2013 tarihinden önce ehliyet almış kişiler bu belgelerini 29 Mayıs 2015'e kadar sürücü belgesine dönüştürmezse elinde ki belge geçerli sayılmayacak.Sürücü dayları sonuçlar yayınlandığı andan itibaren sistem üzerinde açılacak olan MTSAS Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecektir.

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN

Sınavında başarılı olan sürücü adayları Direksiyon Sınavına girmeye hak kazanmaktadır. Adaylar Ocak ayının son haftalarında Direksiyon Dersi Sınavına gireceklerdir. Adayların sınava gireceği tarih il ve ilçelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Direksiyon Sınav Sonuçları ise sınavın gerçekleştiği gün içerisinde adaylara tebliğ edilmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ehliyet sınav sonuçlarınızı öğrenin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN