Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmenlere 3 yıl müjdesi

Öğretmenlerin özel sektörde çalışan eşten dolayı atamalarında 3 yıl şartı 2015 için aranmayacak. Yarıyıl tatilinde özür durumuna bağlı atama başvuruları da 5 Ocak'ta başlayacak.

Giriş Tarihi: 25.12.2014 16:07 Güncelleme Tarihi: 25.12.2014 17:16
Öğretmenlere 3 yıl müjdesi
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla öğretmenlerin yarıyıl tatili il içi ve iller arası özür durumuna bağlı atamaları için başvurular, 5 Ocak'ta alınmaya başlayacak.

Bu atamalarda, tüm devlet memurlarının, özel sektörde çalışan eşten dolayı nakil isteyebilmesi için getirilen 3 yıl şartı öğretmenler için uygulanmayacak.

Bakanlık'tan alınan bilgiye göre, MEB'e bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık ve eş durumu özrü ile genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişiklik başvuruları 5-9 Ocak'ta alınacak.

Atamalar ise 19 Ocak'ta yapılacak, tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 23 Ocak'tan itibaren gerçekleştirilecek.

Atamalar, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla halen yürürlükte bulunan Öğretmen Atama Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Bu şekilde ağustosta Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Çerçeve Yönetmelik'te yapılan, "eşi özel sektörde çalışanların eş durumu tayini isteyebilmesi için eşinin talep edilen yerde kesintisiz son 3 yıl sigortalı olması" şartı, "2015 yılı öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık ve eş durumu özrü ile genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişiklikleri"nde uygulanmayacak.

ÖĞRETMENLERE ERKEN EMEKLİLİK MÜJDESİ!

BAKAN AVCI'DAN ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenlere 3 yıl müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN