Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Üniversitesi () vize sınav sonuçları açıklandı

güz dönemi ara sınavlarına giren öğrenciler sonuçların açıklanmasını heyecanla beklerken AÖF () vize sınav sonuçları açıklandı

Giriş Tarihi: 22.12.2014 11:29 Güncelleme Tarihi: 29.12.2014 12:46
Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim) vize sınav sonuçları açıklandı

AÖF SINAV SONUÇLARI TIKLA ÖĞREN

Açık Öğretim Fakültesi ara sınavları 6-7 Aralık tarihlerinde yapıldı. ara sınava giren öğrenciler sınav sonuçları ne zaman açıklanacak merakını yaşamaya başladı.


AÖF internet sitesinde yer alan bilgiye göre AÖF ara sınavları sonuçları sınav tarihinden sonra yaklaşık 20 gün içinde açıklanıyor.

AÖF SINAV TARİHLERİ

Sınavlar ise; Güz Dönemi Ara Sınavı 6-7 Aralık 2014, Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 24-25 Ocak 2015, Bahar Dönemi Ara Sınavı 25-26 Nisan 2015, Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı ise 6-7 Haziran 2015 tarihlerinde yapılacak.

AÖF SINAV ÇIKMIŞ SORULAR

AÖF çıkmış sorular sayesinde eski AÖF sınavlarına ulaşabilir ve örnek sorular çerçevesinde öğrenciler sınavlara çalışabilirler. Bu kaynak öğrencileri AÖF sınavlarına nasıl çalışılır sorusundan da büyük ölçüde kurtarıyor.

SINAV YERİ ORGANİZASYONU

Öğrencilerin oturduğu semt ve ilçeye göre seçtiği sınav merkezi kapsamında bulunan okullara öğrencilerin sorumlu olduğu dersler, kayıtlı bulundukları yarıyıl vb. ölçütler göz önüne alınarak bilgisayar sistemiyle ve birbirini takip eden düzen içerisinde sınav ataması yapılmaktadır.

AÖF SINAV MERKEZLERİ

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) bu zamana kadar il merkezleri ve 7 ilçede sınav yaparken, 2014-2015 öğretim yılı itibari ile sınav yapılan ilçe sayısını 17'ye çıkardı. Daha önce;Antalya-Alanya, Balıkesir-Bandırma, Hatay-İskenderun, Edirne-Keşan, Bursa-İnegöl, Kocaeli-Gebze ve Muğla-Fethiye'de yapılan AÖF sınavları, AÖF tarafından yayınlanan 2014-2015 Öğrenci Kılavuzunda yer alan 10 yeni ilçede daha yapılacak.

10 YENİ İLÇE

7 ilçedeki sınav merkezlerinin arasına; Kahramanmaraş-Elbistan, Ankara-Polatlı, Balıkesir-Edremit, Konya-Ereğli, Manisa-Salihli, Ağrı-Patnos, Muğla-Milas, Tekirdağ-Çorlu, Şanlıurfa-Siverek ve Van-Erciş de eklendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim) vize sınav sonuçları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN